Materiał Partnera

Części zamienne i oryginalne do samochodów – m.in. pomp wtryskowych

Części zamienne i oryginalne do samochodów – m.in. pomp wtryskowych

Każdy samochód potrzebuje renowacji. Mowa tutaj zwłaszcza o starszych modelach, w których prawdopodobieństwo usterki któregoś z wielu systemu jest bardzo duże. Szczególnie przy naprawie lub regeneracji części samochodowych powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiedniego producenta i dystrybutora części zamiennych bądź oryginalnych tak, aby naprawiony pojazd mógł być w pełni sprawny przez długie lata.

Części samochodowe

Jeśli chodzi o zakłady wulkanizacyjne i motoryzacyjne, warto wiedzieć, z produktów jakich producentów korzystają. Jest to bardzo ważne nawet przy wymianie najmniejszych elementów Twojego pojazdu. Zawsze staraj się w pierwszej kolejności zastosować części oryginalne bądź te pochodzące od sprawdzonych producentów o podobnej renomie co producent części oryginalnej. Jeśli jednak Twoje zasoby finansowe wymagają wyboru części zamiennych, kupuj je tylko u najlepszych i sprawdzonych dystrybutorów takich jak między innymi Inter Auto z Makowa Mazowieckiego. Warto wiedzieć, że tego typu firmy posiadają specjalistyczne narzędzia wyszukiwawcze i katalogi online, dzięki którym można znaleźć części oryginalne i zamienne do samochodów osobowych, dostawczych czy też ciężarowych. Profesjonalne sklepy online pozwalają na wybranie takich kategorii jak marka samochodu, jego model, a nawet sprecyzowanie najmniejszego jego elementu (np. uszczelki). Warto wspomnieć również o tym, że u takich dystrybutorów zaopatrują się w produkty i części samochodowe wszystkie profesjonalne zakłady motoryzacyjne.

Regeneracja pomp wtryskowych

Bardzo często klienci poszukują części związanych z układem wtryskowym, a mianowicie z pompami wtryskowymi. To one często ulegają pogorszeniu funkcjonalności. Najczęstszymi powodami usterek pomp wtryskowych są problemy z układem paliwowym i nieodpowiednie jego eksploatowanie. Źle dobrane paliwo, brak wymiany filtrów paliwowych, niezwracanie uwagi na drobne wycieki, a także próba wpłynięcia na elektronikę systemów wtryskowych mogą doprowadzić do znacznego uszkodzenia pomp. Na szczęście producenci i dystrybutorzy części samochodowych dbają o prawidłową wymianę bądź regenerację tego systemu. Przy naprawie pompy wtryskowej wybieraj zakład motoryzacyjny, który zajmuje się również dystrybucją części, pozwoli Ci to zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu na dostawę odpowiedniego produktu. Jeśli chodzi o rodzaje pomp wtryskowych, należy wyróżnić pompy rzędowe rozdzielaczowe, pompy rotacyjne (mechaniczne i sterowane elektronicznie) oraz pompy wysokiego ciśnienia (w układach Common Rail). To właśnie wtryskiwacze common rail bardzo często wymagają odpowiedniej regeneracji tak, aby mogły działać z najwyższą dla siebie efektywnością.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz