Materiał Partnera

Części i akcesoria samochodowe

Części i akcesoria samochodowe

O tym, że awarie samochodu zdarzają się w najmniej odpowiednich momentach, nie trzeba przekonywać nikogo, kto własny pojazd posiada. W sytuacjach kryzysowych ważny jest szybki dostęp do części, aby nie trzeba było liczyć się z długotrwałym postojem. Co trzeba wiedzieć i czym warto sugerować się podczas poszukiwań części wymiennych do auta, żeby wszystko skończyło się szczęśliwie?

Samochody – najczęstsze awarie

Ze względu na ciągłą eksploatację oraz wciąż pozostawiający wiele do życzenia stan dróg elementami, najbardziej narażonymi na różnego rodzaju awarie, są komponenty układu zawieszenia. Mowa tu przede wszystkim o amortyzatorach, osłonach amortyzatorów, wahaczach, stabilizatorach, czy drążkach kierowniczych. Niestety części te nie podlegają procesowi regeneracji, a co za tym idzie, należy liczyć się z zakupem nowym. Kolejną może niezbyt poważną, ale często przytrafiającą się w okresie zimowym i bardzo irytującą awarią jest rozładowanie akumulatora. W momencie, gdy straci on swoją zdolność akumulacji energii, próby jego podładowania z góry skazane są na niepowodzenie.

Dotyczy to zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Nie można także nie wspomnieć o awariach układu paliwowego, który szczególnie wrażliwy jest na złej jakości benzynę lub olej napędowy. Aby raz na zawsze pozbyć się wszelkich mechanicznych problemów, przy wyborze nowych części, warto postawić na jakość. A tę są w stanie zapewnić jedynie najbardziej renomowani dystrybutorzy. Zdecydowanie zalicza się do nich firma KZ Moto, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe wsparcie w zakresie łatwego i szybkiego dostępu do części zamiennych takich marek jak VW, Skoda, czy Ford. Klienci mogą liczyć nie tylko na miłą atmosferę współpracy, ale także na profesjonalne doradztwo. Co jeszcze warto wiedzieć o częściach samochodowych?

Części samochodowe – cena

Nie da się ukryć, że kwestią wywołującą najwięcej kontrowersji wśród społeczeństwa, jest cena nowych części zamiennych. Niestety mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że skądś ona wynika. Sprzedawcy w branży motoryzacyjnej często mogą spotkać się z dokonywanymi przez klientów porównaniami, dotyczącymi cen. Niestety w wielu przypadkach porównuje się oferowany przez sklep motoryzacyjny produkt oryginalny, z produktem, o którego producencie nikt wcześniej nie słyszał. Skąd wynikają różnice cenowe?

Przede wszystkim z użycia w zamiennikach nieznanego pochodzenia stopów gorszej stali, która często nie jest odporna na ogromne obciążenia oraz pracę w agresywnym środowisku smarów i olejów. Zakup części oryginalnych, choć droższy, należy traktować raczej w kategoriach inwestycji, która na pewno szybko się zwróci.

Opracowanie:
Nakło nad Notecią, gen. Dąbrowskiego 26
tel. 52 385 26 28
Oceń artykuł (1)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz