Materiał Partnera

Części i akcesoria dedykowane do wózków widłowych

Części i akcesoria dedykowane do wózków widłowych

Wózek widłowy to pojazd narażony na spore obciążenia i intensywną eksploatację, przez co konieczne jest zastosowanie odpowiednio wytrzymałych części oraz dedykowanych akcesoriów. Znaleźć je można w ofercie renomowanych firm zajmujących się zarówno sprzedażą artykułów do wózków widłowych, jak i samych pojazdów. Co konkretnie obejmuje szeroki asortyment?

Części zamienne

Narażone na spore obciążenia poszczególne komponenty wózków widłowych nierzadko ulegają uszkodzeniom. Niepokojące objawy należy jak najszybciej zdiagnozować w profesjonalnym serwisie, który może zlecić konieczność wymiany konkretnych podzespołów. Warto zdecydować się na zakup oryginalnych zamienników, które zagwarantują odpowiednią jakość i właściwe funkcjonowanie wózka widłowego. W ofercie renomowanych firm z częściami do tego typu pojazdów znaleźć można m.in. kompletnie silniki spalinowe, jazdy czy hydrauliczne. Jednostki napędowe są kluczowym elementem wózków widłowych, a ich rozległe uszkodzenia kwalifikują silnik wyłącznie do wymiany.

Problematyczne bywają także skrzynie biegów do wózków widłowych, jak i same widły oraz podzespoły związane z układami: hydraulicznym, hamulcowym, skrętu i zawieszenia. Osiągnięcie doskonałego stanu technicznego wózka możliwe jest dzięki zastosowaniu oryginalnych części zamiennych oferowanych przez JHC Service. Firma ta jest dystrybutorem wysokiej jakości komponentów, a rozbudowana oferta obejmuje również wiele dedykowanych akcesoriów do wózków widłowych – jakich konkretnie?

Akcesoria i niezbędny osprzęt

Sprawne poruszanie się wózkiem widłowym wymaga zachowania odpowiedniej przyczepności z podłożem. Do konkretnych powierzchni dopasowuje się zatem ogumienie pojazdu. Opony pneumatyczne lub superelastyczne gwarantują optymalne parametry, dzięki czemu realizowanie prac wózkiem widłowych jest bezpieczne i łatwe. Należy też pamiętać o odpowiednich felgach, dętkach i pierścieniach, które również znaleźć można w ofercie renomowanych sklepów z częściami i akcesoriami do wózków widłowych. Szeroki ich asortyment obejmuje również baterie trakcyjne, a także filtry i niezbędny osprzęt.

W zależności od typu planowanej eksploatacji wózek widłowy musi być wyposażony w odpowiednie komponenty. Zaliczają się do nich wysięgniki z hakiem, pojemniki, szufle czy pługi umożliwiające przeprowadzenie specjalistycznych prac. Wózek widłowy można także wyposażyć w widły antypoślizgowe lub antyelektrostatyczne, które dostępne są w ofercie dobrych sklepów z osprzętem do tego typu pojazdów. Warto przy ich wyborze skonsultować się z pracującym w takim miejscu specjalistą, który doradzi optymalne rozwiązanie dla konkretnego rodzaju przeprowadzanych prac wózkiem widłowym.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz