Artykuł sponsorowany

Zastosowanie stali nierdzewnej i żaroodpornej od Hax-Inox we współczesnej architekturze

Zastosowanie stali nierdzewnej i żaroodpornej od Hax-Inox we współczesnej architekturze

Stal to materiał bardzo często wykorzystywany w różnych branżach, w tym m.in. budownictwie. Poszczególne elementy nabierają coraz bardziej nietuzinkowych kształtów, przez co ich realizacją zajmują się jedynie profesjonalne firmy pozyskujące stal od sprawdzonych dostawców, takich jak Hax-Inox. Potrafią one w sposób precyzyjny przekształcić to, co zostało zaprojektowane przez architekta, w fizyczny komponent wykorzystywany do różnych celów architektonicznych. Jakich dokładnie?

Estetyka i wytrzymałość stali nierdzewnej i żaroodpornej

Stworzenie sporych rozmiarów konstrukcji wymaga zastosowania wytrzymałych materiałów. Jednym z nich jest stal – wykonywane z niej elementy gięte dodatkowo wzmacniają cały obiekt, czyniąc go znacznie sztywniejszym i – co za tym idzie – bardziej solidnym. Budynki użyteczności publicznej, w których konstrukcji wykorzystuje się nierzadko fragmenty ze stali nierdzewnej i żaroodpornej, muszą być przede wszystkim funkcjonalne, dlatego materiał ten sprawdza się doskonale podczas konstruowania elementów ułatwiających korzystanie z budynku. Charakterystyczna budowa może też stanowić o poszczególnych parametrach obiektu przeznaczonego do konkretnej eksploatacji.

Firma Hax-Inox jest producentem najwyższej jakości elementów ze stali nierdzewnej i żaroodpornej, które są doskonałym uzupełnieniem m.in. budynków użyteczności publicznej oraz wszelkich innych konstrukcji wymagających zastosowania trwałego materiału. Sporym jednak atutem tego typu stalowych konstrukcji jest możliwość wzbogacenia estetyki obiektu. Modernistyczne budynki przemysłowe i handlowe, których strona wizualna jest niestandardowa, charakterystyczna i wyjątkowa, przyciągają uwagę i stanowią nierzadko istotny punkt w architekturze danej miejscowości.

Szerokie zastosowanie stali

Elementy ze stali nierdzewnej i żaroodpornej nie są jednak wykorzystywane wyłącznie w budynkach użyteczności publicznej, przemysłowych czy handlowych. Z powodzeniem stosuje się je także w konstruowaniu nowoczesnych stadionów sportowych, np. w formie nietuzinkowego zadaszenia trybun. Stal nierdzewna jako półprodukt może być dostarczana do wykonawców w formie blach, rur, prętów, kształtowników oraz wypałków i gotowej armatury. Coraz częściej za pomocą giętych elementów wzbogaca się także wizualną stronę mostów. Tego typu obiekty muszą być przede wszystkim solidne, jednak specyficzna konstrukcja wykorzystywana jest już nierzadko do zaprezentowania wyjątkowych rozwiązań architektonicznych.

Komponenty ze stali nierdzewnej i żaroodpornej są też nieodłączną częścią innych fragmentów miejskiej infrastruktury. Estakady, wiadukty czy ścieżki dla pieszych lub rowerzystów także wykorzystują elementy stalowe. Nierzadko są one stosowane w małych obiektach, takich jak np. znaki drogowe czy uliczne. Części ze stali nierdzewnej i żaroodpornej występują więc dość powszechnie we współczesnej architekturze, stanowiąc często o jej wyjątkowym charakterze, wyglądzie, ale też wytrzymałości. Elementy tego typu, które idealnie odzwierciedlają założenia projektanta. Należy jednak pamiętać o tym, aby stal pochodziła od sprawdzonego producenta.

Sprawdzony dostawca materiału

Firma Hax-Inox to autoryzowany przedstawiciel marki Staudestahl w Polsce. Specjaliści zajmują się detaliczną i hurtową dystrybucją wyrobów ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej, węglowej i sprężynowej o najlepszych parametrach. Firma specjalizuje się w dostarczaniu produktów, które znajdują zastosowanie w każdej gałęzi przemysłu, budownictwa i architektury. W ofercie materiałów ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej znajdziemy między innymi blachy o dowolnym zakresie wymiarowym, rury spawane bez szwu, pręty ciągnione, walcowane i kute oraz:

  • kształtowniki gięte i hutnicze,

  • wypałki cienkie do 12 mm oraz grube do 150 mm,

  • kolanka, kołnierze, trójniki i redukcje.

Produkty odznaczają firmy Hax-Inox się żaroodpornością, łatwością w obróbce i czyszczeniu oraz wysoką trwałością. Nie są podatne na korozję oraz wykazują niską rozszerzalność termiczną. Ich cechą charakterystyczną jest możliwość dowolnego formowania, dzięki czemu są produktami o uniwersalnym zastosowaniu, także w budownictwie i architekturze.

Opracowanie:
Gliwice, Śląska 5
tel. 32 729 81 70
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz