Materiał Partnera

Czego nie kupować niemowlętom?

Czego nie kupować niemowlętom?

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma nic łatwiejszego niż zakup prezentu dla niemowlaka, to przy bliższym zastanowieniu może okazać się, że po wizycie w sklepie wyjdziemy z niczym. Często w ostatniej chwili decydujemy się także na zakup gadżetu zupełnie nieprzydatnego, który szybko ląduje na stercie podobnych prezentów, które nie spotkały się z aprobatą rodziców malucha. Jak się nie pomylić i czego nie warto wybierać?

Maskotki

Znakomity pomysł na prezent dla dziecka? Tylko na pierwszy rzut oka. Okazuje się bowiem, że rodzice nie zawsze cieszą się z tego typu upominków, głównie ze względu na fakt, że niemowlak często bierze przedmioty do buzi. To w przypadku maskotki będzie wiązało się z intensywnym kontaktem z kurzem i roztoczami, co nie zawsze jest pozytywne dla organizmu małego dziecka.

Głośne zabawki

Świeżo upieczeni rodzice zdecydowanie nie mogą narzekać w swoich domach na spokój, dlatego każda kolejna, głośna zabawka, będzie okazywała się dodatkowo irytująca oraz drażniąca. Będą one jednak takie nie tylko dla rodziców, ale często także dla samego dziecka, które może bać się tego typu dźwięków i potęgować jego rozdrażnienie.  

Zabawki z plastiku

W ostatnich latach zdecydowana większość rodziców zachłysnęła się już plastikowymi, jednorazowymi zabawkami, które nie tylko szybko lądują w kącie, ale także niepotrzebnie zagracają przestrzenie domowe. W cenie są zabawki wysokiej jakości, o ładnym designie, które cieszą zmysły nie tylko dzieci, ale także dorosłych, którzy nie muszą chować ich w kąt podczas każdej, nadarzającej się okazji. Nie inaczej jest w przypadku niemowląt – te tym bardziej nie powinny mieć kontaktu z plastikowymi, nie zawsze bezpiecznymi zabawkami, mogącymi wydzielać szkodliwe substancje.

Kosmetyki

Delikatna skóra dziecka, wbrew pozorom, nie potrzebuje zaawansowanych metod pielęgnacji. Jeśli jednak nadchodzi czas na zakup tego typu produktów, warto pozostawić go rodzicom, którzy powinni samodzielnie wybrać, jaką drogą pielęgnacji pójść. Być może znane wszystkim produkty popularnych firm dla dzieci nie spotkają się z ich aprobatą, dlatego nie warto podejmować decyzji za nich.

Nie istnieje recepta na idealny prezent dla dziecka, można jednak wyróżnić kilka uniwersalnych zasad co do tego, czego współcześnie nie warto wybierać. Jeśli wciąż zastanawiamy się nad zakupem, warto optować za rzeczami oryginalnymi i spersonalizowanymi. Produkcją takich gadżetów dla dzieci zajmuje się Sandra Piotrowska z firmy Koralikownia z Kluczborka, która wytwarza m.in. ciekawe i bezpieczne zawieszki do smoczków. Jak wiadomo, smoczków nigdy w przypadku niemowląt za wiele.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz