Materiał Partnera

Czego możemy się spodziewać po hotelach trzygwiazdkowych?

Czego możemy się spodziewać po hotelach trzygwiazdkowych?

Wielu z nas podczas wyboru hotelu kieruje się jego standardem wyznaczonym liczbą gwiazdek, który dany obiekt posiada. Wybierając hotel trzygwiazdkowy, powinniśmy otrzymać określone usługi. Czego możemy wymagać, a co jest przypisane do bardziej luksusowych hoteli?

 

Hotelowe gwiazdki w Polsce i na świecie 

Warto wiedzieć, że nie istnieje jeden ustandaryzowany system przyznawania gwiazdek hotelom. Obiekt o podobnym standardzie np. w Polsce i Belgii może mieć całkiem inną liczbę gwiazdek. Skala oceny obejmuje pięć gwiazdek. W Polsce osobą odpowiedzialną za zaszeregowanie danego hotelu do danej kategorii jest Marszałek Województwa. Normą są też kontrole, czy obiekty przestrzegają standardów obowiązujących w danej kategorii. Czyli np. hotel, który raz uzyskał trzy gwiazdki, musi dbać o to, by cały czas przestrzegać wymogów przewidzianych w ustawie o usługach turystycznych.

 

Co nam się należy w hotelu trzygwiazdkowym?

Hotele trzygwiazdkowe to dobre obiekty średniej klasy zapewniające gościom odpowiedni serwis oraz komfortowo, dobrze wyposażone pokoje. Każdy z pokoi powinien mieć łazienkę i telefon. W pokoju znajdować się powinny m.in. łóżko jedno- lub dwuosobowe, szafa, szafka nocna oraz biurko lub stół i krzesła. W ramach obsługi mamy zagwarantowaną codzienną wymianę pościeli i ręczników oraz sprzątanie. Co jeszcze powinno znaleźć się w tak wyróżnionym obiekcie? Centrum biznesowe, kilka sal konferencyjnych, restauracja oraz bar. W standardzie znajduje się także strzeżony garaż bądź zapewnione miejsca parkingowe. Można tu korzystać z całodobowej obsługi hotelowej ,w tym z możliwości zamawiania jedzenia oraz realizacji usług specjalnych. Pokoje muszą mieć minimalną wielkość podawaną w metrach kwadratowych. Są to następujące wielkości: dla pokoju 1-osobowego – 10 metrów, 2-osobowego 14 metrów, a 3-osobowego – 16 metrów. Jeśli obiekt ma więcej niż trzy piętra, musi znajdować się w nim winda. Jeśli chodzi o dostępne udogodnienia dla gości warto jeszcze wspomnieć o akceptacji kart płatniczych, dostępie do Internetu oraz wodzie butelkowanej w pokojach. Warto na koniec wspomnieć, że jeśli standard hotelu nie spełnia wymogów danej kategorii, Goście mogą się ubiegać się o zwrot kosztów pobytu w nim.

Dobrym przykładem trzygwiazdkowego hotelu zapewniającego wyżej opisany standard może być kameralny Hotel Sleep we Wrocławiu.

Oceń artykuł (4)
4.3
Komentarze
Dodaj komentarz