Artykuł sponsorowany

Czapka na zimę handmade

Czapka na zimę handmade

Zima w tym roku powróciła do Polski z pełną mocą, dlatego warto zaopatrzyć się w ciepłe nakrycie głowy, które ochroni nas przed silnym mrozem. Jednak jaka czapka okaże się wygodna, ciepła i jednocześnie będzie się dobrze prezentować? Zastanów się nad taką zrobioną ręcznie, na drutach lub szydełku! W artykule opisaliśmy wszystkie jej zalety - sprawdź sam!

Dlaczego wybrać czapkę handmade?

Nie od dziś wiadomo, że ręcznie robiona biżuteria czy odzież mają lepszą jakość niż ta, którą można kupić w sklepach sieciowych - produkcja masowa nie sprzyja dbaniu o detale. Czapka zimowa handmade będzie więc wytrzymała i przetrwa w nienaruszonym stanie przez wiele długich lat. Nie porwie się, kolory nie zbledną, a materiał nie będzie się nadmiernie rozciągał.

Kolejną niewątpliwą zaletą ręcznie robionych czapek jest fakt, że mają oryginalny design. To produkt, który nie jest ogólnodostępny, a w związku z tym nie będzie powtarzalny. W takim wypadku spotkanie na ulicy osoby posiadającej takie samo nakrycie głowy graniczy wręcz z cudem. Zamawiając czapkę handmade, możemy więc wybrać kolor, krój, fason, a nawet materiał, z jakiego zostanie wykonana.

W ofercie sklepu LALA znajduje się mnóstwo zimowych czapek oraz opasek przygotowywanych na szydełku z mieszanki wełny i akrylu w różnych proporcjach, co sprawia, że każda z nich jest niepowtarzalna. Co więcej, po złożeniu odpowiedniego zamówienia, istnieje możliwość wykonania czapki w innym, niestandardowym rozmiarze.

Zalety wełny i akrylu

Użycie włóczek wełnianych i akrylowych podczas wykonywania jednego projektu, nadaje mu niepowtarzalny, wyjątkowy wygląd, którego w żaden sposób nie da się podrobić. Na polskim rynku dostępne są rozmaite kolory oraz rodzaje obu wymienionych włóczek, dzięki czemu każde nakrycie głowy można dostosować do rozmaitych stylizacji. Ale to nie wszystko!

Kolorowe, wełniano-akrylowe czapki handmade są solidne, chronią przed zimnem oraz silnym wiatrem i wilgocią. Doskonale sprawdzą się jako element ubioru podczas długich, górskich spacerów, ale również na co dzień, jako zabezpieczenie przed zimna aurą.

Jak dbać o czapki handmade?

Czapki przygotowywane ręcznie są solidne i wytrzymałe, jednak żeby rzeczywiście spełniły swoje zadanie i służyły nam przez wiele lat, należy o nie dbać w odpowiedni sposób. Przede wszystkim, wełna nie lubi częstego prania. Jeżeli jednak już się pobrudzi, najlepiej uprać ręcznie, w zimnej wodzie i bez dodatku silnych detergentów. Pod żadnym pozorem nie można jej też suszyć na kaloryferze, ponieważ może się skurczyć. Trzeba ją rozłożyć płasko np. na ręczniku i cierpliwie poczekać aż wyschnie.

Oceń artykuł (2)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz