Artykuł sponsorowany

Cynkowanie elektrolityczne w ofercie firmy Cynkor

Cynkowanie elektrolityczne w ofercie firmy Cynkor

Przedsiębiorstwo Cynkor oferuje usługę cynkowania elektrolitycznego. Jest to jedna z najpowszechniejszych metod zabezpieczenia powierzchni metalowych przed korozją. Za jej pomocą można poprawić właściwości fizyczne wielu rozmaitych elementów. Omawiany proces przebiega w zgodzie z restrykcyjnymi normami i standardami. Nowoczesne wyposażenie niweluje ryzyko wystąpienia wszelkich niedoskonałości.

Co to jest cynkowanie?

Zacznijmy od przekazania podstawowych informacji. Proces cynkowania elektrolitycznego polega na nałożeniu warstwy cynku na wybrane powierzchnie metalowe. Jest to zabieg, który ma na celu zmniejszenie ryzyka wystąpienia ognisk rdzy. Kolejnym krokiem jest podłączenie cynkowanego elementu do prądu. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie stałego scalenia warstwy cynku oraz powierzchni metalu.

Normalne jest to, że elementy metalowe korodują. Wykonywane przez nas cynkowanie znacząco przedłuża ich żywotność, a także poprawia właściwości fizyczne. Wytrzymałość cynkowania uzależniona jest od wielu różnych czynników m.in. grubości nałożonej powłoki czy warunków eksploatacji danego obiektu. Ocynk zapewnia idealnie gładką powłokę bez nieestetycznych zacieków.

– mówi jeden z pracowników firmy Cynkor.

Kiedy wykonywane jest cynkowanie?

Z oferty przedsiębiorstwa Cynkor najczęściej korzystają firmy z branży przemysłowej oraz produkcyjnej. Cynkowanie jest wskazane w przypadku elementów wyprodukowanych ze stali lub innych metali, które pod wpływem wilgoci mogłyby ulec korozji. Mowa tutaj o m.in. częściach samochodowych, podzespołach w instalacjach grzewczych i elektrycznych, armaturze łazienkowej, meblach, narzędziach, a także wielu innych.

Należy wziąć pod uwagę, że rdza to nie tylko nieestetyczny nalot. Osłabia ona trwałość metalowej części. Staje się ona bardziej podatna na uszkodzenia, co może nieść za sobą wiele negatywnych konsekwencji. Ciekawe jest to, że nieocynkowane elementy stalowe mogą nadawać się do wymiany o wiele szybciej, niż odpowiedniki z powłoką antykorozyjną!

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz