Materiał Partnera

Cyklinowanie parkietów krok po korku

Cyklinowanie parkietów krok po korku
Nie ma wątpliwości co do tego, że parkiet jest najszlachetniejszym rodzajem wykończenia podłóg. Jednakże bez względu na zastosowany rodzaj drewna, podłoga ze względu na stałe użytkowanie narażona jest na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Najbardziej widoczną na parkiecie oznaką zużycia jest łuszczenie się ostatecznej warstwy lakieru. Niestety renowację rzadko kiedy udaje się przeprowadzić punktowo. Czym jest i jak wygląda cyklinowanie?

Cyklinowanie – zdarcie uszkodzonej powierzchni

Cyklinowanie jest procesem renowacyjnym, którego głównym zadaniem jest przywrócenie parkietowi właściwości wizualnych i użytkowych, zbliżonych do tych, jakie posiadał w momencie zakupu. Aby było to możliwe, prace renowacyjne zaczyna się od zdarcia starej i zużytej powierzchni. Dokonuje się tego za pomocą specjalistycznego urządzenia, nazywanego przez fachowców cykliniarką. Jest to maszyna, która swoimi rozmiarami przypomina nieco większy odkurzacz, aczkolwiek znacząco różni się głowicą. Do zdarcia lakieru używa się papieru ściernego o różnej gramaturze. Zaczyna się oczywiście od materiałów ściernych o dużym uziarnieniu, a im bliżej jest się zakończenie prac, tym bardziej papier ścierny służy wygładzeniu naprawianej powierzchni.

Cała trudność procesu cyklinowania polega przede wszystkim na tym, że musi zostać on przeprowadzony z niezwykłą precyzją. Aby mieć pewność, że tak się stanie, warto zlecić wykonawstwo najlepszych fachowcom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma, której właścicielem jest Artur Ławnik. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej firma od lat zapewnia inwestorom kompleksowe wsparcie w zakresie renowacji i remontów podłóg. Jakie jeszcze prace muszą wykonać profesjonaliści?

Cyklinowanie – wypełnianie szczelin i lakierowanie

Dla zachowania jak najwyższej estetyki, do zakresu prac renowacyjnych, jeżeli chodzi o podłogi drewniane, zdecydowanie należy zaliczyć wypełnianie szczelin. Mimo tego, że parkiety układane są przy wykorzystaniu technologii pióra i wpustu, to właśnie ten etap ma kluczowe znaczenie w zakresie szczelności. Do wypełniania szczelin używa się przede wszystkim wysokiej jakości żywic. Następnym i w zasadzie najważniejszy etapem, w największej mierze decydującym o ostatecznym wyglądzie podłogi jest lakierowanie parkietu.

To bardzo złożony i przede wszystkim wieloetapowy proces, polegający również na olejowaniu i woskowaniu. Ostatecznie nanosi się dwie warstwy lakieru. Podkładowy oraz nawierzchniowy. Cyklinowanie to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy są w sposób trwały przywrócić zjawiskowy wygląd swojej podłodze.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz