Materiał Partnera

Cyfrowy system wielofunkcyjny – dlaczego to rozwiązanie idealne dla firm

Cyfrowy system wielofunkcyjny – dlaczego to rozwiązanie idealne dla firm

Wśród licznych działań prowadzonych w sferze administracyjno-organizacyjnej ważne miejsce zajmuje przetwarzanie dokumentów. Do tego potrzeba wysoko sprawnych i wydajnych urządzeń wielofunkcyjnych, które znajdą się na wyposażeniu działów reprograficznych. Dostępnych rozwiązań i technologii jest w tym zakresie wiele, w tym artykule opisujemy zalety cyfrowego systemu wielofunkcyjnego firmy Sharp.

Urządzenia produkcyjne w biurze

W przestrzeni firmy największe znaczenie ma zmaksymalizowanie efektywności. Do tego potrzebni są nie tylko wykwalifikowani pracownicy, ale też wydajne urządzenia. Przetwarzanie dokumentów czy innych drukowanych materiałów w biurze wymaga użycia technologii, które sprostają specyficznym wymaganiom danego przedsiębiorstwa. Przy wyborze sprzętu zadbać należy o to, aby drukarki produkcyjne wykorzystywane w codziennej pracy  charakteryzowały się wysoką sprawnością oraz licznymi funkcjami. Planując organizację miejsca pracy, warto brać pod uwagę nawet mało prawdopodobne scenariusze i zapewnić pracownikom narzędzia do wykonania również tych niespodziewanych zadań.

Cyfrowy system wielofunkcyjny firmy Sharp, której autoryzowanym dystrybutorem na terenie województwa pomorskiego jest firma CBS Biuro Serwis, ma wszystkie cechy, jakich potrzebuje sprzęt w dziale reprograficznym. Wśród parametrów, które o tym decydują, znajdują się:

  • przepustowość – maksymalna przepustowość to podstawa, dzięki której uchronimy się przed przestojami;
  • wydajność – z możliwością długotrwałego drukowania i kopiowania z prędkością 90, 105, 120 stron na minutę;
  • trwałość – konstrukcja umożliwiająca intensywną eksploatację i wydajność znacząco wpływa na żywotność urządzenia;
  • łatwa obsługa – sterowanie urządzeniem powinno być intuicyjne, świetnie sprawdza się tu panel dotykowy.

Coraz większe znaczenie w doborze nowoczesnych technologii dla firmy ma ich wpływ na środowisko. Firmy zwracają uwagę na zużycie energii urządzeń oraz to, z jakich materiałów są wykonane. Na konstrukcję monochromatycznych urządzeń produkcyjnych Sharp składa się plastik z biomasy, a do pracy wykorzystują one wykonany z biomasy toner, co znacznie zmniejsza negatywny wpływ na środowisko.

Funkcje podstawowe i obróbki końcowej

Jak wskazuje nazwa cyfrowy system wielofunkcyjny, może on być wykorzystywany do rozmaitych działań w zakresie przetwarzania materiałów. Podstawę stanowi tu drukowanie i kopiowanie – monochromatyczne lub kolorowe. Ważne, aby urządzenie wielofunkcyjne znajdujące na wyposażeniu firmy miało szeroki zakres formatów (od A5R do SRA3) i miało możliwość podawania powlekanych i niepowlekanych papierów o gramaturze do 300 g/m2. Skanowanie, kolejna podstawowa funkcja urządzeń wielofunkcyjnych, będzie przebiegać sprawnie przy użyciu zaawansowanego podajnika dokumentów. Połączenie z Internetem pozwoli natomiast wysyłać skany  bezpośrednio do odbiorców poczty e-mail czy serwera sieciowego lub pamięci USB.

Urządzenia cyfrowego systemu wielofunkcyjnego są dla firmy świetnym rozwiązaniem również ze względu na funkcje obróbki końcowej. Dzięki niej wynikiem pracy urządzenia są wykończone i porozdzielane dokumenty. Konkretne moduły wybierane są na podstawie indywidualnych potrzeb firmy związanych z prowadzoną przez nią działalnością. Wśród dostępnych opcji znajdują się wielopunktowe zszywacze i dziurkacze, które mogą być uzupełnione o funkcję separacji poziomej, a także regulowany moduł korekcji współpracujący z materiałami różnego rodzaju.

Opracowanie:
Rumia, Bądkowskiego 2d
tel. 601 991 990
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz