Materiał Partnera

Controlling – usługi najlepszych biur rachunkowych

Controlling – usługi najlepszych biur rachunkowych

Najlepsze biura rachunkowe oprócz obsługi księgowo-rachunkowej, czy kadrowo-płacowej, świadczą usługi w zakresie controllingu. Mowa o controllingu operacyjnym, kadrowym, czy najbardziej popularnych finansowym. Czego on dotyczy? I jakie są jego zalety? Tego dowiesz się razem z nami. Dowiesz się także tego, z jakim podmiotem warto podjąć długofalową współpracę.

Dwa typu controllingu

Najważniejszym typem controllingu jest ten strategiczny oraz operatywny. Pierwszy z nich dotyczy planowania strategii rozwojowych przedsiębiorstwa. To wtedy analizowane są i przygotowywane rozwiązania dotyczące m.in. analiz portfelowych oraz produktowych. Jeśli chodzi zaś o controlling operatywny, służy on do sterowania wynikiem ekonomicznym przedsiębiorstwa. Istotne jest dbanie o rentowność, zysk, oraz wyniki finansowe firmy, oraz prawidłowe relacje z klientami oraz kontrahentami.

Warto wiedzieć! Najlepsze biura rachunkowe świadczące usługi controllingu, wdrażają w organizacjach swoich klientów zasady rachunkowości zarządczej. O niej z pewnością opowie Ci ekspert Mariola Kaczmarczyk z szeroko wyspecjalizowanego Biura Rachunkowego K2, które obsługuje zarówno mniejsze firmy (księgowość uproszczona), jak i duże podmioty gospodarcze (księgowość pełna).

Controlling i przykłady wykonywanych procesów

Controlling to wiele różnego rodzaju procesów, które są dostosowywane do potrzeb firm. Przykładami podejmowanych działań, są:

  • ewidencja kosztów dla celów sprawozdawczości zewnętrznej;
  • rejestracja kosztów w układzie rodzajowo-kalkulacyjnym;
  • analiza odchyleń kosztów;
  • optymalizowanie ceny sprzedaży przy wykorzystaniu metod opartych na kosztach;
  • analiza kosztów: rozmiary produkcji i zysk;
  • analiza rachunków kosztów zmiennych i jego wykorzystanie przy podejmowaniu decyzji i ocenie efektywności.

Controlling finansowy – cele

Uszczegóławiając typu controllingu oraz jego cele, warto wyróżnić controlling finansowy. To on dotyczy dążenia przedsiębiorstw to uzyskania stabilności finansowej oraz maksymalnej wartości. Istotna jest tu płynność finansowa, czy wybranie skutecznej strategii rozwojowej. Kontrola finansów to bardzo ważne działanie controllingu finansowego. Zapomnieć nie można również o właściwej polityce inwestycyjnej, o optymalizacjach kosztów i podatków, czy o tworzeniu jak najbardziej wydajnej struktury zarządczej oraz organizacyjnej.

Warto wiedzieć! Inwestowanie w rachunkowość zarządczą oraz w controlling, jest bardzo opłacalne. Jeśli Twoja firma dąży do rynkowej ekspansji nie można pominąć tego typu specjalistycznych usług księgowo-finansowych. 

Opracowanie:
Siemianowice Śląskie, Niepodległości 14 lok. 5
tel. 32 766 95 90
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz