Materiał Partnera

Codzienna pielęgnacja twarzy

Codzienna pielęgnacja twarzy

Zdrowa i jędrna cera to marzenie wielu kobiet. Aby zapobiec przedwczesnemu starzeniu się skóry, powinniśmy poddawać ją pielęgnacyjnym rytuałom. Codzienna pielęgnacja twarzy nie powinna ograniczać się do wykonania demakijażu. Warto jest zadbać o dobrą kondycję skóry. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja twarzy, aby zapewnić jej naturalny, zdrowy i piękny wygląd.

Odpowiedni dobór kosmetyków

W codziennej pielęgnacji twarzy kluczową rolę odgrywa właściwy dobór kosmetyków. Żeby wiedzieć, jakich preparatów używać, musimy wiedzieć, jaki mamy rodzaj cery – suchą, tłustą, mieszaną czy normalną. Istotne jest również określenie, czy mamy jakiś problem ze skórą – może jest alergiczna, atopowa lub trądzikowa, albo nadmiernie się przesusza bądź przetłuszcza? Bardzo ważne jest również to, żeby wybierać kosmetyki dedykowane dla swojego wieku.

W wysokiej jakości kosmetyki warto jest zaopatrzyć się np. w firmie Tara w Częstochowie, która prowadzi hurtową i detaliczną sprzedaż kosmetyków pochodzących od renomowanych producentów.

Dokładne oczyszczanie

Podstawą w codziennej pielęgnacji twarzy jest jej dokładne oczyszczanie. Najważniejsze jest wykonanie demakijażu za pomocą specjalnych preparatów. Ważne jest, aby robić to we właściwy sposób, dzięki czemu nie narazimy się na uszkodzenie rzęs. Cień z powiek powinniśmy zmywać od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego, natomiast tusz do rzęs należy usuwać płatkiem kosmetycznym, umieszczając go pod rzęsami i kierując do góry. Pod żadnym pozorem nie wolno pocierać powiek. Twarz oczyszczamy w taki sposób, aby jednocześnie wykonywać masaż twarzy. Płatki kosmetyczne kolistymi ruchami przesuwamy od nosa i warg w kierunku uszu i skroni. Czoło oczyszczamy zawsze od środka do strony zewnętrznej. Po oczyszczeniu twarzy za pomocą płatków kosmetycznych, warto jest przetrzeć skórę okrężnymi ruchami za pomocą specjalnej szczoteczki do oczyszczania twarzy. Pozwoli to pobudzić krążenie, dzięki czemu krem będzie się lepiej wchłaniał.

Odżywianie skóry, głębokie nawilżanie i skuteczne ujędrnianie

Żeby zapewnić sobie dobrze wyglądającą, zdrową cerę, należy ją odpowiednio odżywiać. Kremy do twarzy poprawiające gęstość skóry zawierają fitoestrogeny oraz witaminy z grup C i E. Pobudzają one regenerację elastyny i włókien kolagenowych, dzięki czemu nasza skóra odzyskuje jędrność i młodzieńczy blask. Pamiętaj, że nakładając krem na twarz nie należy go wcierać, a wklepywać opuszkami palców. Taki delikatny masaż pobudzi ukrwienie twarzy i sprawi, że preparaty będą się lepiej wchłaniać, a co za tym idzie – efekty ich stosowania będą widocznie mocniejsze.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz