Artykuł sponsorowany

Co zrobić z używanym samochodem?

Co zrobić z używanym samochodem?

Jeśli nie znasz się za dobrze na samochodach, a chcesz się pozbyć swojego używanego, może to stanowić prawdziwe wyzwanie. Komu, gdzie, za ile? Skąd to wiedzieć? W takiej sytuacji ludzie często proszą o pomoc znajomych, ale jeśli i tych, którzy dobrze wiedzą, co w silniku piszczy także brakuje, pozostaje komis samochodowy, lub skup aut używanych. Oferty tych ostatnich bywają szczególnie interesujące, więc warto im się przyjrzeć.

Zaczynamy proces sprzedaży samochodu

Proces sprzedaży samochodu można rozpocząć choćby i przez internet. Na stronie internetowej wybranego skupu samochodów używanych na pewno znajduje się formularz, w którym trzeba będzie podać dane samochodu, który chcemy sprzedać takie, jak rok produkcji, czy brał udział w kolizjach, w jakim jest stanie, na jakim paliwie jeździ i inne temu podobne. Po wypełnieniu formularza na stronie internetowej np. firmy Szkucik, firma powinna się do nas dość szybko odezwać. Jeśli jest to środek dnia roboczy może to być nawet w ciągu kilku minut, choć powinniśmy się uzbroić w cierpliwość i poczekać nawet kilka godzin, jeśli pracownik firmy jest akurat u innego klienta. Firma wstępnie oceni, czy jest zainteresowana zaprezentowanym samochodem i zawsze oddzwoni, nawet jeśli ich decyzja jest odmowna. Najczęściej jednak jest pozytywna i wtedy dochodzi do ustalenia terminu spotkania w celu obejrzenia auta. Warto wspomnieć, że do czasu faktycznego podpisania umowy w każdej chwili możesz się z transakcji wycofać. Złożenie formularza na stronie internetowej do niczego cię nie zobowiązuje.

Transakcja kupna i sprzedaży

Pracownik firmy skupującej auta umawia się na termin, który dogodny jest dla ciebie, może to być nawet późnym popołudniem lub wieczorem. Przyjeżdża na spotkanie w pełni przygotowany by kupić od ciebie auto, tj. z kompletem dokumentów i z gotówką. Jedynie, jeśli wyraźnie zaznaczysz, że wolisz, by pieniądze znalazły się na twoim koncie, może się zdarzyć, że pracownik nie będzie miał przy sobie gotówki. Teraz dokonuje on przeglądu auta i stwierdza, czy wszystko jest zgodne ze stanem, jaki podałeś w formularzu. Jeśli nie ma uwag, ustala ceną, za którą może dokonać skupu samochodu, a tym możesz ją przyjąć lub odmówić, uważając, że powinni ci zapłacić więcej. Targowanie się, jak to zwykle w handlu, przynosi skutek lub nie; wszystko zależy od tego, na jakiego człowieka trafiłeś. Po dogadaniu kwoty podpisywane są umowy i auto przestaje być twoje, za to masz wreszcie pieniądze – może na nowe? – w ręce.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz