Materiał Partnera

Co zrobić z uszkodzonym autem?

Co zrobić z uszkodzonym autem?

Auto po wypadku, którego nie opłaca nam się naprawiać, auto stare z licznymi usterkami, w którym wymiana części przewyższa koszt kupna nowego pojazdu – to mogą być dla właściciela duże problemy. Może on samodzielnie próbować sprzedać taki samochód, co nie zawsze zakończy się sukcesem. Może też oddać go do komisu, gdzie na pewno znajdzie się dla niego nowe zastosowanie.

Niechciane auto

Jeśli znajdziemy się w sytuacji, w której serwisowanie naszego samochodu kosztuje tyle samo lub więcej niż zakupienie nowego, to jedyną słuszną decyzją będzie wymiana pojazdu. Co jednak zrobić ze starym? Możemy wystawić go na sprzedaż, co nie jest trudne w dobie popularności portali aukcyjnych, gdzie każdy może się ogłaszać. Problemem jest jednak znalezienie nabywcy na takie wadliwe auto.

Nie każdy będzie chciał inwestować w wymianę części i naprawy. Im gorszy stan techniczny, tym mniejsza szansa, że uda nam się sprzedać auto. Rozwiązaniem będzie skup aut używanych, który przyjmuje wszystkie pojazdy, niezależnie od stopnia ich sprawności. Usługi takie prowadzi Art-Car, który oferuje również sprzedaż samochodów używanych.

Komis samochodowy zainwestuje w naprawę oddanego samochodu i sam wystawi go na sprzedaż. W ten sposób nasz pojazd zyska nowe życie i będzie mógł służyć komuś innemu przez wiele lat.

Tak samo działa skup aut powypadkowych lub bez aktualnego przeglądu – trudno nam samodzielnie znaleźć na nie nabywcę. To dla nas bardzo atrakcyjne rozwiązanie, otrzymujemy bowiem pieniądze od razu niezależnie od tego, czy samochód rzeczywiście się sprzeda, czy nie.

Inne sprzęty i pojazdy

Działalność komisu samochodowego nie ogranicza się wyłączne do aut. Wśród prowadzonych usług znajdą się również skup motocykli i skuterów, skup maszyn rolniczych, w tym też skup ciągników, a nawet quadów.

Możliwość oddania starego, czy też uszkodzonego sprzętu, którego już nie chcemy to duża wygoda. W zależności od stanu technicznego pojazdu możemy otrzymać nawet bardzo atrakcyjną zapłatę.

Pomoc kierowcy

Komis prowadzi również usługi wykraczające poza zakup i sprzedaż używanych pojazdów. Znaleźć się wśród nich może przewóz lawetą niesprawnych aut od sprzedającego do komisu lub doraźna pomoc drogowa, z której mogą korzystać kierowcy.

Od drugiej strony

Również zakup samochodu używanego w komisie wiąże się z dużymi korzyściami. Mamy w ten sposób pewność, że zostaniemy poinformowani o wszelkich usterkach i ewentualnych naprawach. Auta używane są również o wiele tańsze od nowych, co jest ich największą zaletą.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz