Materiał Partnera

Co zrobić z autem w razie kolizji lub wypadku samochodowego?

Co zrobić z autem w razie kolizji lub wypadku samochodowego?

Wypadki są zwykle przykre i niespodziewane. Jednak nawet do nich można się w pewien sposób przygotować. Jak to zrobić? Wystarczy wiedzieć, co trzeba zrobić po wypadku oraz mieć przy sobie namiary na dobry i sprawdzony warsztat samochodowy. Dzięki temu można zredukować stres i uniknąć pochopnych decyzji, które mogłyby się okazać niekorzystne lub wręcz szkodliwe.

Co zrobić w razie wypadku?

Stało się - stłuczka, zderzenie lub poważniejszy wypadek. Pojawia się stres i niepokój. Co robić? W pierwszej kolejności weź głęboki oddech - wszystko da się rozwiązać. W dalszej kolejności - sprawdź, czy nikt nie ucierpiał, zabezpiecz miejsce kolizji. Następnie wyegzekwuj od sprawcy wypadku oświadczenie informujące o opisie zdarzenia, jego dane osobowe, a także numer polisy. Taki dokument jest podstawą do ubiegania się o rekompensatę ubezpieczeniową z tytułu naprawy powypadkowej. Jeśli sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, należy jak najszybciej powiadomić o tym policję. W przypadku braku numeru polisy sprawcy, bezkosztowe naprawy blacharskie są możliwe z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym. 

Pomoc drogowa

W dalszej kolejności należy zająć się autem. Najprawdopodobniej nie obejdzie się bez pomocy drogowej, ponieważ nawet drobne uszkodzenia typu stłuczony kierunkowskaz, uniemożliwiają dalszą jazdę. Pomocne może być również udzielenie auta zastępczego na czas naprawy.

Naprawy blacharskie

Gdy samochód potrzebuje naprawy, a najczęściej są to naprawy blacharskie, nieocenione będą usługi dobrego warsztatu samochodowego. Warto mieć zapisanych kilka adresów z rekomendacji znajomych. I tutaj niestety pojawia się dylemat wielu kierowców. Solidnie wykonane naprawy blacharskie są dość drogie. Dlatego jeśli nie możemy liczyć na pieniądze z ubezpieczenia, pojawia się pokusa skorzystania z taniej opcji podrzędnego warsztatu. O ile faktycznie jednorazowo zaoszczędzimy, o tyle niedokładna naprawa będzie skutkowała nieestetycznym wyglądem auta i mniejszym bezpieczeństwem z użytkowania pojazdu, zwłaszcza podczas kolejnej ewentualnej stłuczki. Dlatego jeśli samochód jest starszej daty, warto oszacować, co nam będzie bardziej się opłacać - solidna naprawa, czy też pożegnanie się z autem.

Warsztat samochodowy w Żorach

Poszukujesz dobrego warsztatu samochodowego w Żorach? Wypróbuj usługi Auto-Plastik-Spaw Grzegorz Słota. Firma działa na rynku od 2011 roku, co pozwoliło na zdobycie ugruntowanej pozycji na rynku i zdobycie szerokiego grona zadowolonych klientów. W ofercie warsztatu znajdziemy m.in.: naprawy powypadkowe, naprawy blacharskie, naprawy lusterek samochodowych, naprawy zderzaków, sprawanie zderzaków. Klienci mogą liczyć na indywidualne podejście, solidne naprawy i atrakcyjne ceny.

Opracowanie:
Żory, Krótka 2
tel. 511 927 703
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz