Materiał Partnera

Co zrobić z autem po wypadku?

Co zrobić z autem po wypadku?

Wypadki oraz kolizje drogowe mogą niestety zdarzyć się każdemu. W sytuacji, kiedy pojazd uniknie zniszczeniu,  wiele osób zastanawia się, co dalej z samochodem? Czy taki pojazd opłaca się naprawiać, a może od razu lepiej go zezłomować? Sprawdź, co zrobić z autem po wypadku lub kolizji drogowej!

Naprawa samochodu po wypadku

Naprawa pojazdu do kolizji lub wypadku nie jest nigdy tania - w końcu części samochodowe, jak i usługi mechanika, są dosyć drogie. Do tego dochodzi kwestia związana z zakresem naprawy, bardzo często bowiem okazuje się, że zakres naprawy jest o wiele większy, niż początkowo nam się wydawało, co znacznie podnosi koszt przywrócenia pojazdu do stanu używalności.

Jak mówi nam właściciel firmy skupującej samochodu powypadkowe, PHU Artur Supiński, wielu właścicieli rezygnuje z naprawy w momencie, kiedy zdają sobie sprawę z tego, jak duże koszty będą zmuszeni ponieść. Aby uniknąć takiej sytuacji warto zlecić oszacowanie kosztów naprawy specjaliście, który doskonale zna się na swojej pracy i pomoże zrozumieć, jakie będą realne kwoty za naprawienie samochodu.

Sprzedaż auta powypadkowego

Samochody powypadkowe nie są bezwartościowe - w zależności od zakresu uszkodzeń samochód może zostać jeszcze przywrócony do ruchu, a jeśli nie jest to możliwe lub zbyt kosztowne, to mimo wszystko wiele elementów pojazdu może zostać wymontowanych i wprowadzonych na rynek ponownie. Samochodu uszkodzone mogą zostać sprzedane zgodnie z prawem, ponieważ przepisy nie określają tego, że sprzedany samochód ma nadawać się do ruchu. Jeśli pojazd nie porusza się, to wystarczy wezwać lawetę, która odwiezie go do miejsca skupu samochodów powypadkowych.

Ważną kwestią sprzedaży auta używanego jest znalezienie odpowiedniej ceny, często ciężko jest bowiem określić, jaka cena za dany samochód będzie korzystna dla obydwu stron. Na rynku można znaleźć wiele firm, które specjalizują się w kupowaniu samochodów powypadkowych czy wraków samochodowych, więc z łatwością można porównać kilka ofert do siebie. Jedno jest pewne - cena za uszkodzony pojazd będzie znacznie niższa od ceny za samochód zdolny do jazdy.

Jak przygotować się do sprzedaży samochodu uszkodzonego? Podstawą sprzedaży auta jest stosowna umowa kupna-sprzedaży, w której znajdują się takie informację jak:

  • dane sprzedającego,

  • dane kupującego,

  • warunki sprzedaży (cena, data przekazania);

  • marka, model, rocznik oraz numer VIN auta;

  • dodatkowe informację dot. sprzedawanego pojazdu.

Fakt sprzedaży samochodu powypadkowego należy zgłosić do ubezpieczyciela, a także do odpowiedniego wydziału komunikacji.

Opracowanie:
Prostki, Ełcka 4 lok. 5
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz