Materiał Partnera

Co zrobić, podczas awarii pojazdu na autostradzie?

Co zrobić, podczas awarii pojazdu na autostradzie?

Samochody są obecnie najpopularniejszym środkiem transportu. Nic w tym dziwnego – zapewniają podróż w komfortowych warunkach. Nie musimy martwić się rozkładem jazdy autobusów, czy opóźnieniami na kolei. Zmierzamy bezpośrednio w miejsce docelowe. Niestety – nie ma maszyn idealnych, a auta ulegają czasami awariom. Co wówczas zrobić? Gdzie się zgłosić? Podpowiadamy.

Usterkę trudno przewidzieć – dlatego ważne jest działanie prewencyjne oraz odpowiednie przygotowanie się na wypadek, gdy samochód rzeczywiście odmówi nam posłuszeństwa.

Postępowanie zapobiegawcze, czyli regularnie odwiedzaj warsztat samochodowy

Pamiętajmy, że ryzyko postoju na drodze rośnie, gdy za rzadko sprawdzamy stan techniczny naszego pojazdu. Dlatego systematycznie weryfikujmy ryzyko powstania usterki, która może pokrzyżować nam plany w najmniej oczekiwanym momencie. Warto wozić ze sobą także linkę holowniczą i sprawdzać stan koła zapasowego.

Gdy dojdzie do awarii

Twój pojazd nieoczekiwanie zatrzymał się na drodze? Przede wszystkim nie wpadaj w panikę. Emocje są złym doradcą, dlatego uspokój się i spróbuj znaleźć przyczynę awarii. Czasami chodzi o drobnostkę, którą bez trudu usuniesz sam. Jeżeli jednak nie potrafisz znaleźć przyczyny nieoczekiwanego postoju, od razy skontaktuj się z zaufaną firmą holowniczą. Stoisz na autostradzie w Niemczech i obawiasz się, że koszt pomocy drogowej przekroczy Twoje możliwości finansowe? Nie ryzykuj wysokiego rachunku i zadzwoń do sprawdzonej polskiej firmy, która pomaga samochodom zarówno na terenie naszego kraju, jak i poza jego granicami jak Holtrans w Zgorzelcu, w województwie dolnośląskim. Firma świadczy usługi 24 godziny na dobę i zajmuje się holowaniem samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Bez wątpienia samochody podniosły standard naszego życia i poprawiły komfort podróżowania. Jednak każde auto prędzej, czy później ulegnie jakiejś awarii. Dlatego dbaj o regularne przeglądy pojazdu, które zminimalizują ryzyko nieprzyjemnego postoju na drodze. Pamiętaj również, że kontakt z przypadkową firmą holowniczą może znacząco nadwyrężyć Twój budżet. Dlatego zapisz numer telefonu do miejsca, które świadczy usługi z zakresu pomocy drogowej w konkurencyjnych cenach, a ponadto oferuje serwis mobilny i gwarantuje szybką reakcję na Twoje zgłoszenie. Fachowe wsparcie jest w tej sytuacji bezcenne. Postaw na pełen profesjonalizm – ciesząca się zaufaniem pomoc drogowa spełni Twoje oczekiwania i sprawi, że błyskawicznie zapomnisz o wszelkich nieprzyjemnościach.

Oceń artykuł (4)
2.5
Komentarze
Dodaj komentarz