Materiał Partnera

Co zrobić, gdy zepsuje się sprzęgło?

Co zrobić, gdy zepsuje się sprzęgło?

W obecnych czasach samochody stały się podstawowym środkiem transportu. Wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania bez własnego pojazdu. Dzięki autom możemy się szybko i sprawnie przemieszczać po miastach oraz pokonywać długie dystanse podczas podróży. Samochody dały nam komfort i poczucie bezpieczeństwa. Nic dziwnego, że czujemy niepokój, gdy w naszym aucie zepsuje się sprzęgło.

Jak rozpoznać awarię sprzęgła? Co skraca jego żywotność? Co zrobić, gdy nasze sprzęgło przestanie funkcjonować tak, jak powinno? Jeżeli szukasz odpowiedzi na te pytania, znalazłeś się we właściwym miejscu!

Jak ocenić, czy nadeszła pora na wymianę sprzęgła?

Postaw auto na prostej, równej drodze i zaciągnij hamulec ręczny. Następnie spróbuj delikatnie ruszyć, odejmując nogę z pedału sprzęgła. Jeżeli działa ono sprawnie, silnik od razu zgaśnie. Gdy usłyszysz niepokojące dźwięki to znak, że sprzęgło najprawdopodobniej wymaga naprawy. Co jeszcze może świadczyć o ślizganiu się sprzęgła, a tym samym o konieczności jego wymiany? Jeżeli silnik coraz szybciej przechodzi na wysokie obroty bez odczuwalnego przyśpieszenia to również sygnał, że pora przyjrzeć się z bliska działaniu sprzęgła.

Nie odwlekaj naprawy sprzęgła

Niestety, wiele osób ignoruje niepokojące sygnały, które wysyła auto i odwleka naprawę sprzęgła w czasie. Tego typu postępowanie może doprowadzić do poważnych konsekwencji np. unieruchomienia samochodu w najmniej oczekiwanym momencie. Zamiast czekać, aż usterka zniknie sama, udaj się do sprawdzonej i cieszącej się zaufaniem klientów firmy, która specjalizuje się w naprawie sprzęgieł jak Reges A. K. Andrzej Kędzierski z Piastowa w województwie mazowieckim.

Co przyśpiesza proces zużycia sprzęgła?

Jeżeli chcesz jak najdłużej cieszyć się sprawnym pojazdem i sprzęgłem, musisz unikać błędów, które są niezwykle często popełniane przez kierowców. Przede wszystkim nie trzymaj nogi na pedale sprzęgła, gdy go nie używasz. Tego typu zachowanie powoduje szybsze zużywanie się elementów ciernych. Pamiętaj również, żeby nie wciskać pedału sprzęgła podczas skręcania i dodawania gazu. Nie ruszaj także z piskiem opon – podziękuję Ci za to nie tylko Twoje sprzęgło, ale także mijani przechodnie.

Pamiętaj, żeby odpowiednio dbać o sprzęgło, a gdy zauważysz niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o jego zużyciu, nie zwlekaj
z jego naprawą! Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek na drodze. Profesjonalna naprawa sprzęgieł pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i cieszyć się bezpieczną jazdą.

Opracowanie:
Piastów, Warszawska 49 lok. 51
tel. 602 230 517
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz