Artykuł sponsorowany

Co zmusza konsumentów do zainwestowania we własne źródło wody?

Co zmusza konsumentów do zainwestowania we własne źródło wody?

Dostęp do wody jest niezbędny w przypadku każdego budynku mieszkalnego. Niekoniecznie jednak wszędzie będzie istniała możliwość zrealizowania przyłącza instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Gdy dom ma stanąć w miejscu, gdzie jedynym rozwiązaniem jest zagwarantowanie sobie własnego źródła wody, to warto zainwestować w wywiercenie studni głębinowej. Spośród tego typu technologii ta gwarantuje szybki montaż i duży pobór wody.

Jak przygotować się do wykopania studni?

Decyzja o zainwestowaniu we własne źródło wody może zapewnić niższe koszty eksploatacyjne, a także zdrowie dla całej rodziny. Należy jednak wcześniej zweryfikować różne technologie, aby mieć pewność, że studnie głębinowe sprawdzają się najlepiej. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, jaki będzie koszt wykonania takiego zlecenia oraz zapoznać się z niezbędnymi formalnościami, które umożliwią wiercenie. Wykopanie studni głębinowej regulują przepisy budowlane obowiązujące w Polsce. Nie można też zapominać o przepisach Prawa wodnego, geologicznego, a także górniczego. Prawo budowlane reguluje miejsca odwiertu, a także odległości od granicy działki. Pozostałe zapisy prawne jasno wskazują, jakie są formalności związane z rozpoczęciem prac budowlanych. To, czy uzyskamy pozwolenie na odwierty i wykopanie studni, będzie uzależnione od jej głębokości oraz wydajności. Zgodnie z polskimi przepisami obowiązek zgłoszenia inwestycji zachodzi, gdy studnia ma głębokość do 30 m i wydajność 5 m³.

Jak najszybciej zrealizować wiercenie i montaż studni?

Po zapoznaniu się z przepisami należy zapoznać się ze specyfikacją wybranych typów studni. O wyborze będzie decydować, w którym wariancie najszybciej można osiągnąć poziom wodonośny albo, które technologie będą gwarantowały najszybsze mechaniczne wydobycie materiału. Okazuje się, że największa liczba inwestorów wybiera studnie głębinowe, ponieważ są to rozwiązania najwydajniejsze. Samo wiercenie wykonane na terenie przydomowym, jak twierdzą pracownicy firmy Wierttrans, przypomina prace przy kopaniu studni abisyńskiej. Wykwalifikowani specjaliści za pomocą profesjonalnych narzędzi i urządzeń wprowadzają w podłoże rurę osłonową. W tym elemencie umieszcza się filtr, który będzie zagłębiony w warstwie wodonośnej. Ostatnim i kluczowym etapem odwiertu będzie wprowadzenie przewodu razem z pompą głębinową. Ten mechanizm będzie bardzo wyraźnie podnosić wydajność całej instalacji. Koszty wykonania takich studni mogą być nieco wyższe od innych ofert, ale jakość uzyskanej wody i większa wydajność rekompensują te straty.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz