Artykuł sponsorowany

Co zawiera kompleksowa oferta składu opału?

Co zawiera kompleksowa oferta składu opału?

Składy opału to miejsca, w których nabyć można wysokiej jakości paliwa wykorzystywane do palenia w różnego rodzaju kotłach czy piecach. Oferowany przez profesjonalistów węgiel występuje zazwyczaj w wielu rozmaitych typach, co umożliwia jego dostosowanie do indywidualnych preferencji oraz potrzeb klienta. Jakie rodzaje sprzedawane są przez renomowane składy i co zawiera kompleksowa oferta?

Różne rodzaje węgla

Węgiel jest jednym z najczęściej wybieranych paliw do palenia w kotłach i piecach. Jego różne rodzaje obejmuje szeroki asortyment renomowanych składów opału, które swoim klientom proponują m.in. węgiel kamienny orzech. Charakteryzuje się on doskonałymi właściwościami grzewczymi, przez co wykorzystuje się go w piecach centralnego ogrzewania czy kaflowych. Jego wysokokaloryczna odmiana proponowana przez skład opału Martom ZHU to produkt wysokiej jakości, który zapewnia nie tylko odpowiednią temperaturę po rozpaleniu, ale także minimalną ilość popiołu. Jest to najczęściej wybierany produkt mający największe zastosowanie. Gramatura tego rodzaju wegla to zakres od 60 mm- 120 mm

Kompleksowa oferta składu opału zawiera też węgiel kamienny typu kostka. Wyróżnia się on przede wszystkim swoim rozmiarem w przedziale 80 mm – 200 mm przez co jest znacznie grubszy od tradycyjnych form węgla i dłużej pozostaje w piecu. Jest więc rozwiązaniem komfortowym, a jego kaloryczność na dobrym poziomie pozwala na wygodne stosowanie go do użytku domowego w nieco większych paleniskach.

Asortyment składu opału uzupełnia tzw. groszek, który dzięki swoim wysokim właściwością grzewczym świetnie nadaje się do pieców z podajnikiem lub typowych pieców miałowych.

Groszek wysokokaloryczny oferowany przez ZHU Martom sc świetnie sprawdza się jako uzupełnienie do miału. Po przez większą kaloryczność i mniejszą ilość popiołu sprawia iż rzadziej musimy zaglądać do kotłowni i mniej wynosić odpadów. Dodanie groszku do miału spowoduję różniej spokojniejszą prace dmuchawy, poprzez jej rzadsze uruchamianie co odbije się na mniejszym zużyciu prądu.

W ofercie firmy znajduje się  również węgiel brunatny, który świetnie się spala, szybko uzyskuje temperaturę i mało kosztuje. Pamiętać trzeba ze musi on jednak pochodzić ze sprawdzonego źródła. Dzięki współpracy naszego Składu Opału z renomowanymi polskimi kopalniami klient otrzymuje paliwo najwyższej jakości. Węgiel brunatny o słabych parametrach powodowałby dużo dymu, nieprzyjemnego siarkowego zapachu a także sporo popiołu. Nie bez znaczenia jest również dbanie o środowisko dlatego też oferowany przez ZHU Martom opał charakteryzuje się doskonałymi parametrami i gwarantuje spalanie na odpowiednim poziomie.

Jakie jeszcze rodzaje paliwa wykorzystywanego do ogrzewania znaleźć można w ofercie składu opału?

Nowoczesne i ekologiczne sposoby ogrzewania opałem stałym

Kompleksowa oferta składu opału obejmuje również niezwykle popularny w polskich gospodarstwach wydajny ekogroszek. To paliwo stałe, które wyodrębnia się zarówno z węgla kamiennego, jak i brunatnego. Należy jednak zadbać o odpowiedniego dostawcę ekogroszku, bowiem na rynku nierzadko zdarzają się jego podróbki, które charakteryzują się o wiele gorszymi parametrami. Nasze ekogroszki poprzez wysoką kaloryczność, zerową spiekalność a także minimalna ścieralność i wilgotność są doskonałym paliwem dla Państwa kotła nie powodując uszkodzeń w systemach automatycznego podawania do paleniska.

Warto skorzystać z kompleksowej oferty Naszego Składu Opału, w skład której wchodzi również koks. Ten rodzaj opału cieszy się powracającym coraz większym zainteresowaniem klientów. To odpowiednio wygrzany węgiel kamienny o wysokiej wartości opałowej, świetnie sprawdzający się nie tylko w kotłach grzewczych typowo do tego przystosowanych. Bardzo dobrze trzyma temperaturę i często jest dodawany do węgla wysokokalorycznego w celu wydłużenia czasu palenia i zminimalizowania ilości popiołu. Wystarczy 1 łopata koksu na cały piec węgla żeby zapewnić dłuższe utrzymanie temperatury i rzadsze wizyty w kotłowni. Ten ekonomiczny sposób palenia jest wysoce zalecany podczas długich zimowych mroźnych wieczorów, bo kto z nas lubi wstawać w nocy i dokładać do pieca, tak aby się nie obudzić w zimnym pokoju nad ranem.

Oceń artykuł (5)
2.6
Komentarze
Dodaj komentarz