Artykuł sponsorowany

Co zawiera dokumentacja HACCP opracowywana przez ekspertów z firmy Wetkap?

Co zawiera dokumentacja HACCP opracowywana przez ekspertów z firmy Wetkap?

System HACCP ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa żywności. Opiera się na szczegółowej analizie zagrożeń i wyznaczaniu na jej podstawie krytycznych punktów kontrolnych. Producenci żywności są zobowiązani do jego stosowania przez przepisy prawne. Okazuje się jednak, że dobrze opracowana dokumentacja HACCP może być nie tylko obowiązkiem, ale też pełnym potencjału narzędziem. W jaki sposób wykonują ją eksperci z firmy Wetkap? Sprawdź w poniższym artykule.

Na czym polega system HACCP?

HACCP powstał jako narzędzie umożliwiające podniesienie standardu działania przedsiębiorstwa. Ważnym i stałym elementem organizacji tego systemu jest przede wszystkim jakość zdrowotna. Odpowiednio wdrożona dokumentacja HACCP pozwala na monitorowanie najbardziej wrażliwych punktów, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu żywności. System proponowany przez ekspertów z firmy Wetkap – Jacek Dybaś Doradztwo Techniczne Giżycko pozwala usystematyzować podejmowane przez producentów żywności działania. Wpływa też korzystnie na poprawę organizacji pracy w przedsiębiorstwach.

Co więcej, system HACCP stosują nie tylko producenci, ale również dystrybutorzy żywności. Szczegółowa dokumentacja pozwala na zapisanie każdego procesu, który poprzedza zakup i spożycie danego produktu przez konsumenta. Stosowanie HACCP bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo zdrowotne, o ile traktuje się go jako ważne narzędzie, a nie tylko uciążliwy obowiązek.

Dokumentacja HACCP dostosowana do potrzeb Twojej firmy

Zasadność uzupełniania dokumentacji HACCP jest często tajemnicą nie tylko dla pracowników, ale nawet dla samego przedsiębiorcy, który dba wyłącznie o zgodność procedur z przepisami. Regularna kontrola określonych parametrów produkcji i przechowywania przestaje jednak być kolejnym obowiązkiem do odhaczenia jeśli wiemy, jaki jest jej cel. Wdrażanie HACCP przy pomocy ekspertów z firmy Wetkap pozwoli na dostosowanie dokumentacji do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Specjaliści są przede wszystkim otwarci na rozmowę i współpracę, badają proces produkcyjny i sprawdzają, jakie krytyczne punkty kontrolne należy wyznaczyć. Panowanie nad konkretnymi zagrożeniami dla żywności może obejmować:

  • Regularną kontrolę temperatury w urządzeniach chłodniczych;

  • Kontrolę właścicielską;

  • Kontrolę skuteczności mycia oraz dezynfekcji;

  • Kontrolę pozostałości detergentów.

Przy tworzeniu systemu HACCP dla konkretnej firmy, eksperci Wetkap zachowują należytą elastyczność. W wielu przypadkach dbałość o higienę jest jedynym koniecznym punktem kontrolnym, w innych należy wdrożyć dodatkowe regulacje. Warto skonsultować to z ekspertami.

Opracowanie:
Giżycko, Królowej Jadwigi 23 lok. 8
tel. 602 465 669
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz