Materiał Partnera

Co zaliczamy do chemii przemysłowej?

Co zaliczamy do chemii przemysłowej?

Chemia przemysłowa odgrywa ważną rolę w kontekście działania wielu przedsiębiorstw. W zależności od zastosowanego produktu można zmieniać właściwości poszczególnych przedmiotów lub podnosić ich wartość użytkową. Jakie preparaty zalicza się do chemii przemysłowej? Jakie zastosowanie mają konkretne produkty z tej kategorii? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Czym jest chemia przemysłowa?

Chemia przemysłowa to sztucznie pozyskiwane preparaty, które wykorzystuje się na potrzeby branży przemysłowej, mechanicznej, budowlanej itd. Ich właściwości koncentrują się na pielęgnowaniu, zabezpieczaniu i utrzymywaniu właściwych parametrów technicznych określonych części.

Na rynku istnieje wiele różnych grup produktów zaliczanych do chemii przemysłowej. Do najbardziej popularnych i powszechnie stosowanych rozwiązań należą:

  • chłodziwa,
  • kotwy chemiczne,
  • odkamieniacze,
  • odtłuszczacze,
  • preparaty antykorozyjne,
  • specyfiki antyodpryskowe,
  • produkty do pasywacji,
  • preparaty czyszczące i usuwające tusze i farby.

Kluczem do sukcesu będzie wybór preparatów sprawdzonych, uznanych na rynku marek, które od lat specjalizują się w wytwarzaniu chemii dla najbardziej wymagających branż.

Właściwości poszczególnych produktów

Wszystkie wymienione wyżej specyfiki mają za zadanie chronić i wspomagać poszczególne elementy techniczne maszyn i narzędzi. Chłodziwa powinny redukować zmiany termiczne zachodzące w narzędziu obrabiającym oraz w obrabianym fragmencie materiału. Dzięki takiemu produktowi zwiększają się precyzja i efektywność procesu obróbki. Bardzo rekomendowanymi rozwiązaniami w tym zakresie są wyroby marek BIO POWER oraz CARB COOLER, dostępne w ofercie sklepu Tri-Color.

Odrębną grupę stanowią środki przeznaczone do pasywacji, czyli do trawienia stali nierdzewnej. Ta metoda zabezpiecza metal przed rdzewieniem. W razie wystąpienia rdzy należy zastosować rozwiązanie awaryjne w postaci preparatu antykorozyjnego, na przykład RUST REMOVER (wersja klasyczna lub o skoncentrowanym działaniu).

Do oczyszczania elementów stalowych (i nie tylko) sprawdzą się natomiast profesjonalne odtłuszczacze i preparaty przeznaczone do usuwania śladów do tuszach i farbie. Czyste i pozbawione tłustej otoczki urządzenia i narzędzia wolniej się zużywają, a komfort pracy z nimi jest o wiele większy. Właśnie dlatego każde przedsiębiorstwo produkcyjne powinno zainwestować w tego typu specyfiki.

Gdzie szukać profesjonalnej chemii przemysłowej?

W produkty z tego zakresu najlepiej wyposażyć się w sprawdzonym sklepie z szerokim asortymentem. W jednym miejscu możesz nabyć wszystkie niezbędne preparaty, które zapewnią Twoim sprzętom i maszynom trwałość oraz zabezpieczą je przed wpływem niepożądanych czynników zewnętrznych. Ponadto możesz liczyć na fachową poradę specjalistów, którzy mają duże doświadczenie w sprzedaży chemii do specjalnych zastosowań przemysłowych.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz