Materiał Partnera

Co wziąć pod uwagę przy wyborze ekipy dekarskiej?

Co wziąć pod uwagę przy wyborze ekipy dekarskiej?

Dach jest niezwykle ważnym elementem związanym z konstrukcją każdego budynku, dlatego też musi być on wykonany z największą starannością. Z pomocą w tej sprawie przychodzą nam różnego rodzaju firmy dekarskie oferujące swoje usługi, dlatego też musimy dokonać trafnego wyboru. Podpowiadamy zatem, na co należy zwracać uwagę przy wyborze ekipy dekarskiej.

Doświadczenie to podstawa

Jak wiadomo, istnieją różne rodzaje dachów zarówno, jeśli chodzi o kształt jak i materiał z którego są one wykonane, dlatego też pierwszym punktem, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę przy szukaniu ekipy dekarskiej, jest doświadczenie w tego rodzaju pracach, które mamy zamiar zlecić. Bardzo dobrze jest, gdy pracownicy firmy dekarskiej przechodzą regularne szkolenia, a sama firma posiada różnego rodzaju certyfikaty otrzymane od producentów materiałów budowlanych.

Umowa

Pierwszym etapem przed rozpoczęciem wykonywania jakichkolwiek prac dekarskich powinno być podpisanie umowy z firmą. W tego typu umowie ważnymi punktami, które powinny się tam znaleźć są między innymi pełen zakres prac, które muszą zostać wykonane, termin w którym firma zobowiązuje się wykonać zlecenie, całkowity koszt materiałów oraz robocizny, a także gwarancję na usługi mającą na celu usunięcie ewentualnych usterek. Są to bardzo ważne sprawy, ponieważ tylko w przypadku podpisanej umowy mamy możliwość złożenia reklamacji.

Bezpieczeństwo

Kolejnym punktem, który powinniśmy brać pod uwagę jest to, czy firma posiada ubezpieczenie OC na wypadek jakichkolwiek uszkodzeń podczas prac, dzięki czemu nie będziemy musieli z własnej kieszeni pokrywać kosztów napraw związanych z uszkodzeniami wyrządzonymi przez wykonawcę.

Odpowiedni sprzęt

Profesjonalna ekipa dekarska powinna być wyposażona w odpowiedni do tego typu prac sprzęt, dlatego też warto zwrócić uwagę na to czy ekipa, która przyjedzie na miejsce pracy ma ze sobą rusztowanie, młotki, nożyce do blach, miarę oraz elektronarzędzia do cięcia dachówek czy specjalne wyciągi do transportowania materiałów.

Zakres usług

Prace dekarskie wiążą się nie tylko z samym pokryciem dachu różnego rodzaju materiałami, ale także ważna jest wymiana bądź montaż okien dachowych czy orynnowania jak i wykonanie ociepleń poddaszy, dlatego też przy wyborze ekipy dekarskiej warto spojrzeć na zakres oferowanych przez nią usług.

Gdzie szukać ekipy dekarskiej?

Podobnie jak innych fachowców tak i ekip dekarskich warto szukać przede wszystkim po zasięgnięciu opinii od znajomych czy rodziny, a więc od osób które zatrudniały już tego typu firmy do swoich dachów. Drugim rozwiązaniem jest poszukanie firmy świadczącej usługi dekarskie w Internecie, gdzie trafić możemy na firmę Józef Szczuka Usługi Dekarskie, którą cechuje profesjonalizm oraz szybkie i precyzyjne wykonanie każdego zlecenia, dzięki czemu będziemy w pełni zadowoleni z ich pracy.

Opracowanie:
Zawada Książęca, Raciborska 118
tel. 604 247 232
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz