Artykuł sponsorowany

Co wchodzi w skład białego montażu?

Co wchodzi w skład białego montażu?

Pięknie wyglądająca, schludna łazienka od pewnego czasu nie stanowi już luksusu, ale dostępny dla coraz większej liczby użytkowników standard. Stanowi ona nie tylko o dobrym guście, ale też stanie higieny domowników. Za jej ostateczny charakter wizualny odpowiada biały montaż. Pod tym określeniem zawiera się szereg prac związanych z montażem sprzętu, które mają na celu uzbrojenie końcowych fragmentów instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Dobór efektownych wanien oraz umywalek

Pierwszą rzeczą, która kojarzy się z określeniem białego montażu, są takie elementy wystroju łazienki jak umywalki, wanny, misy ustępowe oraz bidety. Oczekuje się od nich, że będą one nie tylko estetycznie prezentować się we wnętrzu, a jednocześnie zapewniać możliwość utrzymania w czystości. W przypadku mis oraz bidetów szczególnie istotne jest odpowiednie przytwierdzenie ich do ściany, tak aby zapewniały swobodne korzystanie i nie zarwały się pod ciężarem ciała. Podobnie jak inne części muszą być one odporne na działanie wilgoci oraz temperatury, tłumaczą specjaliści ze sklepu Blu Salon łazienek.

Wysoka jakość materiałów

O jakości białego montażu decydują między innymi materiały i technologie wykorzystywane w produkcji baterii umywalkowych, przysznicowych i wannowych. Oczywistym dla wszystkich standardem jest to, że muszą one charakteryzować się wytrzymałością na wysokie temperatury oraz odpornością na korozję. Od tych czynników zależy komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo. Niemniej istotny okazuje się dobór silikonów decydujących o szczelności baterii oraz fug, które w największym stopniu zdradzają ew. zaniedbania łazienki.

Jak dobrać posadzkę odpowiednią do łazienki?

Kolejnym ważnym punktem jest posadzka. Najczęściej wykorzystuje się do jej stworzenia płytki ceramiczne oraz kafle. Występują one w różnych kształtach oraz rozmiarach, co daje im duże możliwości wzornicze. Ma także niemały wpływ na optyczne powiększenie przestrzeni. Coraz częściej można spotkać się w łazienkach z posadzkami wykonanymi z impregnowanego drewna lub materiałów je imitujących. Można przygotować je w taki sposób, aby nie było ono narażone na wpływ wilgoci. 

Wsparcie architekta oraz wizualizacja łazienki

Podczas projektowania łazienki warto skorzystać nie tylko z pomocy fachowców od prowadzenia remontów, ale także ze wsparcia architekta, który pomoże zwizualizować jej ostateczny wygląd w oparciu o wybrane produkty. Pozwoli to na precyzyjne dopasowanie każdego elementu wystroju do indywidualnej wizji.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz