Co warto zobaczyć w Warszawie? Przewodnik

Co warto zobaczyć w Warszawie? Przewodnik

Zastanawiasz się, gdzie wybrać się na urlop w najbliższym czasie? Chcesz odwiedzić fascynujące muzea, podziwiać zarówno zabytki, jak i nowoczesną architekturę lub po prostu przyjemnie spędzić czas? W tym roku odkryj Warszawę! Sprawdź, które miejsca w stolicy musisz koniecznie zobaczyć i dowiedz się, co się dzieje w Warszawie w czasie wakacji.

Strony www Strony www

Co zwiedzić w Warszawie?

Wybierasz się do stolicy na kilka dni i nie wiesz, co koniecznie musisz zobaczyć? To tylko kilka przykładowych propozycji. W stolicy po prostu nie można się nudzić. Sprawdź nasz miniprzewodnik po najważniejszych miejscach, muzeach i zabytkach w Warszawie:

 • Pałac Kultury i Nauki – symbol stolicy i najwyższy budynek w Polsce. W czasie wizyty w Warszawie obowiązkowo wybierz się na punkt widokowy i podziwiaj stolicę z góry. Taras jest czynny codziennie.
 • Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat – Na Starym Mieście możesz zobaczyć Kolumnę Zygmunta, zabytkowe kamienice, Barbakan, a także odwiedzić Zamek Królewski i jedną z najstarszych warszawskich świątyń, czyli Bazylikę Św. Jana Chrzciciela. Krakowskie Przedmieście łączy Stare Miasto i Nowy Świat. Po drodze możesz podziwiać m.in. zabytkowe kamienice, Pałac Prezydencki i Uniwersytet Warszawski. Na Nowym Świecie znajdziesz liczne restauracje i kluby.
 • Łazienki Królewskie – jeśli chcesz odpocząć, wybierz się na spacer po historycznych ogrodach. Na miłośników architektury czekają tu klasycystyczne zabytki, w tym Pałac na Wyspie, Biały Domek czy Stara Oranżeria.
 • Centrum Nauki Kopernik – to propozycja dla najmłodszych, ale również dorośli mogą wziąć udział w specjalnych warsztatach. Na zwiedzających czekają stałe wystawy tematyczne i zajęcia laboratoryjne, w czasie których możesz wziąć udział w niezwykłych eksperymentach. Ciekawią cię iluzje optyczne albo chcesz poznać tajniki ludzkiego ciała? Wybierz się do Kopernika.
 • Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – to punkt obowiązkowy dla osób zainteresowanych historią i kulturą żydowską. Wystawy tego nowoczesnego muzeum robią ogromne wrażenie na zwiedzających i w przystępny sposób przedstawiają dzieje polskich Żydów.
 • Neon Muzeum – to stosunkowa nowa, ale bardzo ciekawa i nietypowa atrakcja. Możesz obejrzeć tu kolekcję składającą się z ponad 100 powojennych neonów i instalacji reklamowych projektu znakomitych artystów.

Co robić w Warszawie w wakacje?

Turyści chętnie odwiedzają Warszawę przez cały rok, ale zwłaszcza okres wakacyjny jest atrakcyjny dla urlopowiczów. W sierpniu odbywają się uroczystości związane z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, a także wypada długi weekend sierpniowy. Sprawdź wakacyjne propozycje:

 • W tym czasie obowiązkowo odwiedź Muzeum Powstania Warszawskiego. Oprócz stałej oferty w sierpniu udostępniona jest dodatkowo czasowa wystawa i organizowane są koncerty, spotkania czy spektakle upamiętniające to ważne wydarzenie.
 • Z okazji rocznicy Powstania co roku odbywa się Bieg Powstania Warszawskiego. To nie tylko wyzwanie dla biegaczy, ale także ciekawe wydarzenie dla kibiców. Również dla nich przygotowywane są dodatkowe atrakcje, w tym np. spotkania z uczestnikami Powstania. Więcej informacji na temat obchodów znajdziesz w tym artykule.
 • Jesteś miłośnikiem historii i militariów? Coroczne obchody Święta Wojska Polskiego w Warszawie z pewnością cię zainteresują. Wtedy w stolicy organizowane są rozmaite eventy i pokazy, w czasie których można podziwiać sprzęt i uzbrojenie wojskowe.  
 • 15 sierpnia wybierz się do Muzeum Wojska Polskiego. W muzeum zobaczysz  bogate zbiory broni, umundurowania czy sprzętu wojskowego. Wstęp tego dnia jest zwykle bezpłatny.
 • Latem koniecznie odwiedź też Multimedialny Park Fontann. Od maja do września codziennie wieczorem odbywają się specjalne pokazy multimedialne. To atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
Opracowanie:
Marta
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (5)
3.8
Komentarze
Dodaj komentarz