Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć przed założeniem porcelanowych licówek?

Co warto wiedzieć przed założeniem porcelanowych licówek?

Patrzysz na znanych aktorów czy piosenkarki i nie możesz wyjść z podziwu, jakim cudem wszyscy mają tak piękne zęby? Ich tajemnicą są porcelanowe licówki. Śnieżnobiały uśmiech możesz mieć też i ty!

Tajemnica hollywoodzkiego uśmiechu

Gwiazdy przechodzą ogromną metamorfozę na początku swojej kariery. Swoje pierwsze kroki kierują do fryzjera, makijażysty, stylisty i... stomatologa. To tam specjaliści pracują nad ich zębami, aby klienci mogli zachwycać nas hollywoodzkim uśmiechem.

Porcelanowe licówki to coś, co zrewolucjonizowało rynek stomatologii estetycznej. Takie zabiegi wykonują gabinety w prawie każdym mieście - w Bydgoszczy jest to na przykład gabinet Dental Estetica. W tym konkretnym przypadku specjaliści w innowacyjny sposób tworzą projekt cyfrowy licówek. Jest on przedstawiany pacjentowi, który razem z lekarzem dokonuje korekty. Następnie zakłada się licówki próbne, by sprawdzić, czy efekt jest satysfakcjonujący. Jeśli tak, wykonuje się pożądane licówki stałe i dokonuje zabiegu.

Najlepszym do tego materiałem będzie porcelana. Najlepiej imituje ona naturalne zęby, pięknie odbija światło, nie przebarwiając się od jedzenia czy picia. Jest też wytrzymała, a komplet licówek można nosić nawet kilkanaście lat.

Uśmiech niedostępny dla każdego

Jest grupa pacjentów, którzy nie mogą nosić licówek. Są to osoby cierpiące na bruksizm. Ta nieprzyjemna choroba, często powiązana ze stresem niszczy porcelanę tak samo, jak naturalne zęby, przez ścieranie ich i kruszenie. Jeśli jednak przyczyna "zgrzytania" zębów zostanie zlikwidowana, to właśnie ta grupa pacjentów w pierwszej kolejności powinna pomyśleć o licówkach - najczęściej ich naturalne zęby są pokruszone lub połamane.

Dobierając licówki, fachowiec weźmie pod uwagę nasze rysy twarzy, kształt głowy, a nawet figurę i oczywiście płeć. Jednym będą pasować drobniejsze zęby, innym szersze i dłuższe, dzięki którym usta staną się pełniejsze. W pierwszej kolejności skierujmy swoje kroki właśnie do takich miejsc, jak Dental Estetica, które oferują licówki próbne.

Zakładanie licówek - metoda i koszt

Licówek nie można zdjąć, kiedy się już je założy. Jeśli zdecydujemy się na ten zabieg, musimy go wykonywać już do końca życia.  Jest to spowodowane metodą ich zakładania.

Aby założyć licówki, trzeba usunąć około pół milimetrową warstwę szkliwa. Wydaje się, że to niewiele, jednak dla naszego organizmu to nieodtwarzalna już ilość. Dlatego spreparowany tak ząb będzie dla nas bardzo problematyczny, jeśli licówkę zdejmiemy.

Licówki porcelanowe nie są tanie - koszt założenia ich na jeden ząb do od 700 do nawet 1500 złotych. Nie powinno się ich robić tylko na zębach przednich i oszczędzać na tym zabiegu. Przeliczając więc te kwotę na ilość zębów czeka nas poważna inwestycja. Dużo tańsze są licówki kompozytowe (już około 200 zł za ząb), jednak ich trwałość to około 2 lat, a więc po kilkunastu latach koszt się zrównuje, a my tracimy czas na częstszych wizytach u stomatologa.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz