Materiał Partnera

Co warto wiedzieć przed wykończeniem mieszkania?

Co warto wiedzieć przed wykończeniem mieszkania?

Kiedy budowa lub remont w końcu się zakończy, czas przystąpić do wykończenia mieszkania “pod klucz”. Jest to okres dopracowania wszelkich szczegółów, dlatego często do tego zadania wynajmujemy profesjonalistów. Do zadań specjalistów będzie należało wykonanie całej pracy wewnątrz, by nowy mieszkaniec mógł wprowadzić się “na gotowe”. O czym pamiętać przed zatrudnieniem takiej firmy ?

Choć goni nas czas

To właśnie czas jest jednym z istotnych czynników, na który zwracamy uwagę przy wyborze usług wykończeniowych. Co prawda, z powodu rozwoju rynku budowlanego ilość firm oferujących usługi wykończeniowe, ciągle wzrasta, to jakby liczba klientów rośnie nieco szybciej. Dlatego często solidna firma wykończeniowa ma zajęty kalendarz na dobre kilka miesięcy w przód. Do tego dochodzi sam czas przygotowania przestrzeni, rozpoczęcia i zakończenia prac właściwych oraz posprzątanie. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i nie zatrudniać pierwszej lepszej ekipy, tylko ze względu na krótki czas oczekiwania.

Jak to wyszło drożej niż zakładaliśmy?

Planowanie budżetu to dobry pomysł, ale zawsze trzeba przyjąć w tym miejscu widełki. Nawet po profesjonalnej wycenie przez firmę wykończeniową, zdarzyć się może, że czegoś zabraknie, coś się popsuje, bądź światło dzienne ujrzy jakiś głęboko schowany błąd budowniczy. Dlatego planując wydatki związane z dopracowaniem naszego lokum, miejmy w zapasie odłożoną jakąś sumę pieniędzy

Jak uniknąć wykończenia mieszkania, po jego wykończeniu?

Jak twierdzą pracownicy firmy Art-Bud Arkadiusz Górski, ciągle często spotyka się zlecenia wykończenia mieszkania, które było niedawno wykończone. Przyczyną tego jest zatrudnianie nieodpowiednich fachowców, którzy mogą zrobić więcej złego, niż dobrego. Dlatego, aby tego uniknąć, należy zawsze zabezpieczyć się umową, która uprawomocni nas do żądania nieodpłatnych poprawek po ewentualnych błędach firmy. Oprócz tego jeszcze przed zatrudnieniem danej ekipy, należy sprawdzić ich referencje oraz zasięgnąć opinii u poprzednich klientów. Remont w niektórych pomieszczeniach, głównie w łazience, wymaga sporej wiedzy z zakresu, chociażby hydrauliki, elektryki czy glazurnictwa i nie chcemy, żeby wykonał to ktoś niekompetentny.

Kiedy jest najlepszy termin na wykończeniówkę?

Teoretycznie najkorzystniejszy okres wszelkich prac remontowych to wiosna i lato, ale z tego względu jest naprawdę ciężko znaleźć godną polecenia firmę z wolnych terminem w tych porach roku. Niemniej jednak nigdy nie należy się spieszyć i czasem warto jest poczekać dłużej na sprawdzonych fachowców, niż później niemiło się rozczarować.

Opracowanie:
Brzyszewo 21
tel. 792 376 615
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz