Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o wyposażeniu lakierni samochodowej?

Co warto wiedzieć o wyposażeniu lakierni samochodowej?

Nakładanie lakieru samochodowego wygląda na proste zajęcie. Jednak są to tylko pozory. Profesjonalna aplikacja lakieru wymaga dużego doświadczenia, odpowiedniego sprzętu, materiałów i warunków panujących w lakierni. Dobrze dobrany lakier i jego umiejętne nałożenie gwarantują trwałe efekty. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych informacji o profesjonalnym lakierowaniu i niezbędnym sprzęcie.

Jakie warunki powinny panować w auto lakierni?

Dobra lakiernia powinna być odpowiednio przystosowana do pracy lakiernika. Składa się na to między innymi światło dzienne lub światło sztuczne zbliżone do dziennego, sprawna wentylacja, czy też odpowiednia temperatura (15-18 stopni C). Nie bez znaczenia jest również tak prozaiczna rzecz jak porządek, dzięki któremu zanieczyszczenia nie przedostaną się do mokrego lakieru.

Wyposażenie lakierni

Wyposażenie lakierni może być różne - w zależności od wielkości warsztatu i planów na działalność. Jednak im więcej jest sprzętu ułatwiającego pracę, tym bardziej komfortowo i efektywnie się pracuje.

Niezbędnym elementem wyposażenia (i najbardziej kosztownym) jest tak zwana komora lakiernicza. Instalując ją, należy pamiętać o wielu innych elementach, takich jak:

  • Oświetlenie, które powinno być tak umiejscowione, aby lakiernik nie nakładał lakieru w cieniu. Natomiast barwa światła powinna przypominać świato dzienne.

  • Zestaw wentylatorów, górny filtr powietrza, dolny filtr wyciągowy.

  • Drzwi do kabiny, które powinny umożliwić bezproblemowy przejazd pojazdu i powinny być szczelne, aby ograniczyć zaciąganie zanieczyszczonego powietrza.

  • Kraty podłogowe, które umożliwiają cyrkulację powietrza i dbają o prawidłowe funkcjonowanie filtrów podłogowych.

Innym niezbędnym elementem jest kompresor, którego zadaniem jest przesył powietrza o odpowiednich parametrach. Kompresor zapewnia odpowiednie ciśnienie do lakierowania i innych prac. Mówiąc o kompresorze, warto dodać, że niezbędne jest dobre rozlokowanie systemu instalacji powietrzenej.

Lakiernie powinny się zaopatrzyć również w wiele innych narzędzi, które zwiększają komfort i efektywność pracy. Przykładem takich urządzeń są promienniki podczerwieni, które skracają czas suszenia, mieszalnik, destylarka do rozpuszczalników, czy też maszyna do mycia pistoletów lakierniczych.

Produkcja i montaż kompletnych lakierni

Poszukując wyposażenia lakierni, warto zapoznać się z ofertą firmy M.P. Tech-Serwis Paweł Krzywicki. Przedsiębiorstwo działa na rynku od 2001 roku, co pozwoliło zdobyć cenne doświadczenie i szerokie grono zadowolonych klientów. Firma zajmuje się wytwarzaniem i montowaniem lakierni. W jej ofercie znajdziemy również linie galwaniczne, myjnie ciśnieniowe, części do samolotów i inne urządzenia przemysłowe.

Opracowanie:
Wieluń, 3 Maja 21
tel. 607 160 334
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz