Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o wdrażaniu automatyki drzwiowej?

Co warto wiedzieć o wdrażaniu automatyki drzwiowej?

Specjalne siłowniki i silnik elektryczne nie tylko przeznaczone są do sterowania bramami czy też roletami. Coraz chętniej przedsiębiorstwa usługowe, korporacje, a także podmioty publiczne wdrażają tzw. automatykę drzwiową w swoich obiektach. Jest to inwestycja w wysoki komfort użytkowy budynków. Automatyka nie musi zaś dotyczyć tylko drzwi przesuwnych. Można ją wdrożyć niemalże przy każdej konstrukcji.

Gdzie stosowane są systemy drzwi automatycznych?

Systemy drzwi automatycznych są bardzo popularne w punktach handlowych, bankach, szpitalach, urzędach, a także w innych budynkach komercyjnych i publicznych. Chętnie stosują je też zarządcy osiedli apartamentowców, czy też właściciele hoteli i restauracji. Kiedyś drzwi zautomatyzowane były kojarzone zaś z wielkimi przeszklonymi konstrukcjami. Dzisiaj automatyka drzwiowa przeznaczona jest nawet dla jednoskrzydłowych, wewnętrznych drzwi z dekoracyjnego szkła barwionego czy mrożonego.

Systemy drzwi automatycznych dotyczą zatem modeli:

  • obrotowych,
  • przesuwnych,
  • łukowych,
  • teleskopowych,
  • rozwieranych.

Najlepsi wykonawcy gotowi są zaproponować inwestorom bardzo innowacyjne rozwiązania, nawet oparte o automatykę podłączoną pod system BMS (zarządzanie automatyką budynku) czy o rozwiązanie kontroli dostępu. Najwyższej klasy drzwi zautomatyzowane to zaś:

  • energooszczędne automatyczne drzwi w modelu przesuwnym, obrotowym czy łukowym,
  • automatyczne drzwi przesuwne ze skrzydłami ze szkła hartowanego i zawiesiami punktowymi z aluminium,
  • drzwi przesuwne automatyczne z zabezpieczeniem przeciwwłamaniowym,
  • automatyczne teleskopowe drzwi przesuwne w ramach wykonanych z wąskich profili,
  • szerokie drzwi harmonijkowe.

Jak zautomatyzować drzwi?

Automatyzacja drzwi to złożone zadanie, które należy powierzyć doświadczonym ekspertom. Polecany jest zespół PUH BIS, który opiera swoje prace o instalacje najwyższego standardu. Jej elementy tworzone są z osprzętu marek DOMAKABA, GEZE, ASSA, ABLOY czy RECORD. Na czym zaś polega wdrażania automatyki drzwi?

Etapem pierwszym jest zawsze wizja lokalna oraz zapoznanie się z potrzebami klienta. Pracownia wykonawcza proponuje odpowiednie rozwiązania, które zawsze odpowiadają na warunki techniczne określone podczas pomiarów. Przy projektowaniu automatycznych drzwi istotne jest bowiem uwzględnienie poziomu obciążeń profili, natężenia ruchu w budynku czy ciężkości całej konstrukcji. Kolejny etap to zaś dobór odpowiedniego napędu lub też całej automatyki razem z drzwiami. Montaż odbywa się zaś w ciągu kilku godzin i kończy się zawsze kalibracją systemu, jego testami sprawności oraz ważnym instruktażem dla użytkowników. Istotne jest wyznaczenie planu okresowych przeglądów.

Zalety innowacyjnych systemów automatyki drzwi

Nowoczesne systemy automatyki drzwi wyposażone są w specjalne czujniki, które błyskawicznie otwierają i zamykają przegrody, minimalizując między innymi utratę ciepła. Wykonawcy oferują przy tym swoim klientom rozwiązania oparte o szyby z bardzo niskim współczynnikiem przenikania ciepła U na poziomie 1,4-1,8. Ważne jest bowiem to, aby drzwi nie tylko szybko i cicho się otwierały, bez awarii i konieczności ich konserwowania. Istotne jest to, by były wysoce energooszczędne.

Z dobrą automatyką liczyć można też na estetyczny wygląd budynku bez wielkich puszek montażowych nad całą konstrukcją. Napędy i wszystkie przewody są zminiaturyzowane i umieszczane w takim miejscach, by zapewnić pełne zamaskowanie. 

Opracowanie:
Poznań, os. Armii Krajowej 95 lok. 58
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz