Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach?

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach?

Życie jest jedną wielką niewiadomą i potrafi nas zaskakiwać zarówno w miły jak i w niemiły sposób. Jak wiemy, los bywa przewrotny. Czasami niestety zdarzają się w naszym życiu nieprzyjemne dla nas w skutkach zdarzenia takie jak kradzież samochodu, włamanie czy co gorsza uszczerbek na zdrowiu lub śmierć. Dlatego wymyślono ubezpieczenia. Czym są, jakie są ich podstawowe założenia oraz rodzaje? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Podstawowe informacje na temat ubezpieczeń

Ubezpieczenia pełnią rolę zabezpieczenia finansowego na wypadek nieprzyjemnych dla nas wydarzeń. Mają za zadanie złagodzić finansowo skutki przykrych zdarzeń losowych takich jak na przykład kradzież czy śmierć bliskiej osoby. Tego typu zabezpieczeń udziela nam Towarzystwo Ubezpieczeniowe, z którym zawieramy umowę, zgodnie z którą pobierane są od nas pieniądze nazywane składką ubezpieczeniową. Dzięki wpłacie tej składki oraz zawartej umowy, Towarzystwo Ubezpieczeniowe zobowiązuje się oraz daje pełną gwarancję wypłaty odszkodowania w momencie zdarzenia, które obejmuje nasza polisa ubezpieczeniowa. Ważne jest wiedzieć na jakiego typu nieszczęśliwe zdarzenia jesteśmy ubezpieczeni, gdyż w przypadku zdarzenia, które nie obejmuje nasza polisa, nie należy się nam nic i jesteśmy skazani na własne pokrycie kosztów szkód. Gdy jesteśmy już ubezpieczeni na dany rodzaj wypadku, możemy spać spokojnie i nie martwić się, czy biuro ubezpieczeniowe wypłaci nam należne odszkodowanie, gdyż bez względu na wszystko musi ono wypłacić nam całą dostępną kwotę odszkodowania.

Rodzaje ubezpieczeń

  • Ubezpieczenia na życie

Tutaj mamy do czynienia z dwoma rodzajami ubezpieczeń życiowych: polisy ochronne oraz polisy oszczędnościowe. Polisy ochronne gwarantują nam wypłatę pełnej kwoty odszkodowań w przypadku śmierci ubezpieczonego. Dzięki temu, rodzina zmarłego nie pozostanie bez grosza na życie. Polisy oszczędnościowe, inaczej zwane inwestycyjnymi, z kolei pozwalają nam na bezpieczne oszczędzanie na przyszłość. Mogą one posłużyć nam jako dodatek do emerytury.

  • Ubezpieczenia majątkowe

Jeżeli zaś chodzi o ubezpieczenia majątkowe, wyróżniamy trzy ubezpieczenia: wypadkowe i chorobowe, odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczenia mienia. Ubezpieczenia wypadkowe i chorobowe dotyczą wypadku bądź nagłej choroby podczas pracy zawodowej. W tej sytuacji mamy prawo do jednorazowej lub stałej wypłaty odszkodowania w zależności od polisy. Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej mają swoje zastosowanie w momencie wyrządzenia sobie lub innej osobie szkody. W tym wypadku winowajca zobowiązany jest do jej naprawy. Posiadanie odpowiedniej polisy pozwala na wypłacenie należytych środków osoby poszkodowanej. Ubezpieczenia mienia służą nam jako finansowe pokrycie szkody wynikającej z kradzieży bądź zniszczenia posiadanego mienia.

Rozglądając się za ubezpieczeniami, warto skorzystać z oferty agencji ubezpieczeniowej  Warta S.A. Agnieszka Drzymała.     

Opracowanie:
Bełchatów, Wojska Polskiego 49E
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz