Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o terapii metodą Dyna-Lingua M.S.? Sprawdź, co na jej temat podpowiadają specjaliści ze Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji?

Co warto wiedzieć o terapii metodą Dyna-Lingua M.S.? Sprawdź, co na jej temat podpowiadają specjaliści ze Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji?

Dyna-Lingua M.S. wykorzystywana jest przede wszystkim podczas terapii zarówno dzieci, jak i osób dorosłych zmagających się z różnego rodzaju znaczącego stopnia zaburzeniami mowy, które mają podłoże neurologiczne. Na tle alternatywnych rozwiązań metoda ta charakteryzuje się wysoką skutecznością, co sprawia, że z roku na rok cieszy się ona rosnącą popularnością. Z jakimi zatem informacjami na jej temat warto się zapoznać?

Czym jest metoda Dyna-Lingua M.S.?

Teoretyczne oraz praktyczne wyznaczniki tej metody zostały oczywiście opracowane w konkretnym celu. Dlatego też warto zaznaczyć, że terapeuci przeszkoleni w zakresie tego typu terapii pracują przede wszystkim z dziećmi autystycznymi, dziećmi o opóźnionym rozwoju, z zaburzeniami o charakterze dysfazji sensorycznej i motorycznej, a także osobami dorosłymi cierpiącymi na afazję. Jak podkreślają doświadczeni specjaliści ze Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji – Dyna-Lingua opiera się na założeniach, które są zawarte w kilku nurtach współczesnej wiedzy naukowej.

Mowa tutaj m.in. o logopedii oraz o psychologii rozwojowej. Dziedziny te dostarczają wiedzy o etapach rozwoju mowy i myślenia, które można wyróżnić w normie rozwojowej. Ważnym obszarem jest także teoria uczenia się i zachowania. Znajomość oraz umiejętność zastosowania reguł warunkowania klasycznego oraz instrumentalnego jest koniecznym warunkiem skuteczności działań terapeutycznych. Szczególnie wtedy, kiedy pod uwagę weźmie się tworzenie schematów percepcyjno-motorycznych i nawyków ruchowych. Podejście behawiorystyczne pozwala też na wnikliwą analizę strukturalną samego zachowania oraz na badanie zależności danego zachowania od czynników sytuacyjnych.

Terapia Dyna-Lingua M.S. – gdzie szukać wsparcia w tym zakresie?

Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że głównym założeniem metody jest świadome i jednocześnie planowe wykorzystanie mechanizmów uczenia się, ponieważ w przypadkach patologii rozwojowej nie można liczyć na naturalne dojrzewanie struktur poznawczych. Za największą przewagę terapii Dyna-Lingua nad alternatywnymi propozycjami można uznać fakt, że swoim zakresem psychostymulacja obejmuje działania kompleksowe, których nadrzędnym celem jest aktywizacja naturalnych tendencji rozwojowych człowieka oraz tych mechanizmów psychicznych, od których zależy należyty rozwój funkcji psychicznych.

Poszukując kompleksowego wsparcia w tym zakresie, z pewnością warto zwrócić uwagę na propozycję przygotowaną przez specjalistów ze Stowarzyszenia Twórców i Zwolenników Psychostymulacji. To właśnie tutaj wszyscy pacjenci – bez względu na wiek – mogą liczyć nie tylko na indywidualne podejście do każdego z przypadków, ale także przystosowanie programu terapii do konkretnych potrzeb.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz