Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o stałych aparatach ortodontycznych zakładanych w Przychodni Michała Kempskiego?

Co warto wiedzieć o stałych aparatach ortodontycznych zakładanych w Przychodni Michała Kempskiego?

Dla wielu osób stały aparat ortodontyczny jest jedyną szansą na wyleczenie wady zgryzu lub proste zęby, które nie tylko wyglądają estetycznie, lecz także ułatwiają dbanie o higienę jamy ustnej. Dlatego decyduje się na nie coraz więcej osób w różnym wieku. Aby mieć pewność, że aparat zostanie założony poprawnie i leczenie przebiegnie zgodnie z planem, warto wybrać lekarza stomatologii, który jest godny zaufania pacjentów. Sprawdź, co jeszcze trzeba wiedzieć o stałych aparatach ortodontycznych.

Jak działa stały aparat ortodontyczny i kiedy warto go założyć?

Noszenie stałego aparatu ortodontycznego ma na celu wyleczenie wady zgryzu lub zmienienie ułożenia zębów względem siebie, dzięki czemu znacznie zyskają one na zdrowiu i estetyce. Leczenie jest dość czasochłonne – trwa zazwyczaj około dwóch lat – i polega na tym, że aparat wywiera stały nacisk o odpowiedniej sile na poszczególne partie zębów. Są to bardzo powolne zmiany polegające na tym, że zęby przemieszczają się, a równocześnie zanika tkanka kostna, która następnie musi się odbudować. Trudno jednoznacznie określić, kiedy jest dobry moment na założenie aparatu ortodontycznego. Można to zrobić nawet u dzieci od 7 roku życia, jednak nie istnieje górna granica wiekowa. Warto pamiętać, że na leczenie zębów nigdy nie jest za późno.

Jak wygląda zakładanie aparatu ortodontycznego?

Noszenie stałego aparatu ortodontycznego przynosi zachwycające efekty – po zakończeniu kuracji pozwala na ograniczenie ścierania się zębów, ułatwia dbanie o ich higienę, zapobiega pojawianiu się próchnicy i sprawia, że dolegliwości bólowe spowodowane schorzeniami stawu skroniowo-żuchwowego odchodzą w niepamięć. Warto jednak zacząć od tego, jak wygląda zakładanie aparatu. Rozpoczyna się to od dokładnego oczyszczenia i osuszenia zębów. Następnie zostanie na nie nałożony klej, do których ortodonta przyłoży wsporniki, zwane też zamkami. Klej utwardza się za pomocą lampy polimeryzacyjnej. Zamki łączone są łukiem mocowanym do pojedynczych z nich za pomocą specjalnych gumek.

Jak wybrać lekarza stomatologii?

Warto wybrać lekarza stomatologii, który cieszy się zaufaniem pacjentów. Takiego lekarza również nie brakuje w Przychodni Michała Kempskiego. Prócz tradycyjnej stomatologii zachowawczej zajmujemy się również ortodoncją, chirurgią stomatologiczną, pedodoncją i protetyką. Uzupełnienie oferty stanowią usługi z zakresu periodontologii, a także stomatologii estetycznej. Lata doświadczenia pozwalają lekarzowi na wykonywane usług na najwyższym poziomie.

Opracowanie:
Kalisz, Makuszyńskiego 1
tel. 62 760 21 26
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz