Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o przedłużaniu i zagęszczaniu rzęs?

Co warto wiedzieć o przedłużaniu i zagęszczaniu rzęs?

Długie, gęste i intensywnie czarne rzęsy to marzenie każdej kobiety. Niestety natura nie wszystkich obdarzyła tym szczodrym darem. Ładna oprawa oczu dodaje seksapilu, sprawia, że nasze spojrzenie jest bardziej hipnotyzujące, a twarz wygląda atrakcyjniej. Wiele kobiet nie wyobraża sobie zatem wyjść  z domu bez użycia ulubionej maskary. Jednak codzienna stylizacja rzęs zajmuje trochę czasu, co jest dużym utrapieniem, gdy o poranku nie mamy go prawie wcale. Z pomocą przychodzą salony kosmetyczne, które oferują przedłużanie i zagęszczanie rzęs. Co warto wiedzieć o takim zabiegu?

Efekt naturalny czy glamour?

Profesjonalne kosmetyczki oferują obecnie wiele metod stylizacji rzęs, które mają za zadanie sprawić, że będą one dłuższe, gęste i ciemne. To, na którą z technik się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Do metod, które zapewniają najbardziej naturalny rezultat zaliczamy technikę 1:1, 2:1 i 3:1. Nazwa nie jest przypadkowa, oznacza bowiem, że do każdej jednej naturalnej rzęsy, kosmetyczka dokleja jedną, dwie lub trzy sztuczne- zależnie od preferowanej przez klientkę metody. Jeśli liczymy na bardziej spektakularny efekt, powinniśmy wybrać technikę Volume 4D-6D, która gwarantuje najintensywniejsze zagęszczenie rzęs i mocne, wyraziste spojrzenie.

Do przedłużania i zagęszczania rzęs używa się rzęs syntetycznych oraz naturalnych – najczęściej z norek. Większość gabinetów kosmetycznych, takich jak np. Instytut Piękna, oferuje rzęsy syntetyczne, gdyż doskonale imitują one naturalne włoski, a dodatkowo doskonale utrzymują profil podkręcenia. Dzięki temu nie potrzeba już używać zalotki. Trzeba podkreślić, że rzęsy syntetyczne są także łatwiejsze w pielęgnacji i mają piękny połysk.

Jak wygląda zabieg i ile czasu zajmuje jego wykonanie?

Zabieg pełnej stylizacji rzęs trwa do 2,5 godziny, zależnie od zastosowanej metody zagęszczania oraz doświadczenia kosmetyczki. Duże znaczenie ma również kondycja naszych naturalnych rzęs. Jeśli są one cienkie i przerzedzone, stylistka będzie musiała włożyć więcej wysiłku, by nadać im pożądaną objętość. Zabieg wykonuje się na leżąco, na łóżku kosmetycznym, na zamkniętych oczach. Jest on całkowicie bezbolesny. Efekt zagęszczenia utrzymuje się do 6-7 tygodni. Po tym czasie włoski wypadają wraz z naturalnymi rzęsami lub też odklejają się samoistnie. Dla podtrzymania satysfakcjonującego rezultatu, zabieg należy powtarzać co 3-4 tygodnie. Prawidłowo przeprowadzony, nie powinien mieć wpływu na kondycję naturalnych rzęs.

Opracowanie:
Jerka, Kościańska 2
tel. 724 466 979
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz