Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o podkładach kolejowych?

Co warto wiedzieć o podkładach kolejowych?

Wszystko idzie do przodu - także kolejnictwo. Mowa tu o tym, że w Polsce coraz więcej realizowanych jest inwestycji budownictwa liniowego, dotyczących kolejnictwa. Tego typu inwestycji wymagają przede wszystkim najlepszej jakości podkładów kolejowych, które powiedzmy sobie szczerze - są niezwykle istotne. Co warto wiedzieć o podkładach kolejowych? O tym w naszym artykule. Zachęcamy do przeczytania.

Podkłady kolejowe - czym są?

Podkłady kolejowe to nic innego jak belki poprzeczne, które stosuje się do biegu torów. Montuje się na nich szyny za pomocą specjalnych przytwierdzeń metalowych. Istnieje wiele podkładów kolejowych, a każdy z nich wyróżnia się czymś innym.

Podkłady kolejowe często wykonuje się z żelbetonu, czy też betonu, aczkolwiek do ich produkcji najczęściej używa się drewna. Jednakże, aby było ono odpowiednie, koniecznie powinno być impregnowane odpowiednimi substancjami, a także przejść odpowiednie procesy obróbki. To niezwykle ważne, dlatego że wszystkie te procesy nadają mu większej wytrzymałości, jak i odporności na różne warunki atmosferyczne.

Jakimi zaletami wyróżniają się podkłady kolejowe drewniane? Do zalet podkładów kolejowych drewnianych zaliczamy między innymi to, że doskonale tłumią drgania oraz nie przewodzą prądu elektrycznego. Co więcej, zdecydowanie warto dodać, że podkłady kolejowe stosuje się także na łukach torowych, jak i w przestrzeniach, które wyróżniają się wysokim stopniem nachylenia.

Jak wybrać dobrego producenta podkładów kolejowych?

Niestety lub stety, ale w Polsce prosperuje bardzo mało firm, które zajmują produkcją podkładów drewnianych. Jedną z takich firm jest Drew-Kol ZPHU, której właścicielem  Ryszard Parkitny. Firma z Piły funkcjonuje na rynku już od 1993 roku, co sprawia, że z pewnością wyróżnia się dużym doświadczeniem, a także obszerną wiedzą związaną z branżą drzewną. Przedsiębiorstwo Ryszarda Parkitnego zajmuje się nie tylko wykonawstwem i sprzedażą, ale również skupem podkładów kolejowych. Podkłady kolejowe wykonywane przez tę firmę wyróżniają się przede wszystkim precyzją, dzięki temu, że firma Drew-Kol używa materiałów najwyższej jakości.

Na sam koniec przyda się kilka słów podsumowania. Jak możemy wyżej zauważyć, podkłady kolejowe to bardzo ważna rzecz i niezwykle istotne jest to, aby były jak najlepsze. Dlatego też wybierając firmę, produkującą podkłady kolejowe, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, aby była to renomowana i zaufana firma. Dobrym przykładem takiej firmy jest Drew-Kol z Piły.

Opracowanie:
Piła Druga, Sportowa 122
tel. 501 604 748
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz