Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o pierwszej wizycie z dzieckiem u stomatologa?

Co warto wiedzieć o pierwszej wizycie z dzieckiem u stomatologa?

Podczas planowania pierwszej wizyty swojego dziecka w gabinecie stomatologicznym warto je do tego najpierw właściwie przygotować. To na pewno dla naszego malucha będzie bowiem bardzo duże przeżycie. Bardzo prawdopodobne jest także to, że mogło już zdążyć usłyszeć różne niepochlebne opinie o dentyście od swoich kolegów czy koleżanek. Musimy także zdawać sobie sprawę z tego, że od tego w jaki sposób przebiegnie pierwsza wizyta u dentysty, może zależeć to w jaki sposób nasze dziecko będzie podchodziło do wizyt u stomatologa w przyszłości.

Na początku porozmawiaj z dzieckiem

Pierwszym i najważniejszym etapem planowania pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym jest szczera rozmowa z dzieckiem. Trzeba je po prostu do takiej wizyty należycie przygotować, żeby żaden jej element nie stał się dla dziecka nieprzyjemnym zaskoczeniem. Jak tłumaczy nasz rozmówca, stomatolog dziecięcy z Centrum Stomatologicznego Jankowscy w Radomiu: Bardzo ważnym elementem takiej rozmowy powinno być dokładne wytłumaczenie dziecku na czym polega praca stomatologa i jakie jest jej znaczenie dla naszego zdrowia oraz jak mniej więcej będzie wyglądała ta pierwsza wizyta. Na pewno nie możemy dziecka niepotrzebnie straszyć, zwłaszcza, że pierwsza wizyta, o ile nie jest niepotrzebnie opóźniana, zazwyczaj polega na dokładnym obejrzeniu ząbków dziecka oraz wykonaniu prostych i wcale nie nieprzyjemnych zabiegów profilaktycznych. Dlatego warto przyjść z dzieckiem na pierwsza wizytę do gabinetu stomatologicznego od razu, gdy zaczynają się u niego pojawiać pierwsze zęby mleczne.

Wybór dobrego gabinetu stomatologii dziecięcej

Niezwykle ważnym elementem jest również wybór odpowiedniego gabinetu stomatologicznego, który specjalizuje się w leczeniu dzieci. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie łatwe, dlatego przed dokonaniem wizyty z dzieckiem, warto jest najpierw przejść się, najlepiej wspólnie ze swoim dzieckiem, do wstępnie wybranego gabinetu i zobaczyć, czy jest on dobrze przygotowany do leczenia dzieci. Warto również choć przez chwilę porozmawiać ze stomatologiem dziecięcym, żeby zobaczyć jakie ma podejście do swoich małych pacjentów i czy wzbudza zaufanie. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz