Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o opakowaniach kartonowych?

Co warto wiedzieć o opakowaniach kartonowych?

Opakowania wykonane z tektury czy kartonu służą nam bardzo często do wysyłania różnych przedmiotów za pomocą poczty bądź kuriera, a także są pomocne przy okazji przeprowadzki. Oprócz tego możemy w nich przechowywać również wiele rzeczy, dlatego też warto zapoznać się bliżej z ich charakterystyką. Podpowiadamy zatem, co warto wiedzieć o pudełkach kartonowych.

Rodzaje opakowań kartonowych

 Wśród kartonowych opakowań możemy znaleźć ich kilka rodzajów, do których należą:

  • Kartony klapowe - Są to chyba najbardziej nam znane kartony, które jak sama nazwa wskazuje posiadają klapy zarówno u dołu jak i na górze służące do ich zamykania najczęściej przy pomocy taśmy klejącej. Kartony tego typu są dostępne do samodzielnego złożenia, ponieważ producenci najczęściej oferują je jako złożone na płasko przez co nie zajmują one dużo miejsca i można z nich korzystać wielokrotnie. Do produkcji kartonów klapowych używa się tektury posiadającej 3,5 lub 7 warstw, dzięki czemu znajdą one zastosowanie przy transporcie zarówno lżejszych jak i cięższych przedmiotów. Opakowania te występują także w formie wielkogabarytowej, dzięki czemu mogą być w nich przewożone towary o naprawdę dużych rozmiarach.
  • Pudełka fasonowe - Jest to rodzaj pudełka kartonowego nazywanego często także kartonem wykrojnikowym, ponieważ do ich produkcji stosuje się wykrojnik i wykonywane są one zazwyczaj na indywidualne zamówienie klienta. Cechą charakterystyczną tego rodzaju opakowań jest to, że mogą one w zasadzie posiadać dowolną wielkość oraz kształt. Warto również wspomnieć, iż do zamknięcia tego rodzaju opakowania nie potrzeba używać taśmy klejącej, ponieważ opakowanie to posiada specjalne rowki do jego zamykania, a jednym z takich opakowań jest na przykład pudełko od pizzy.

Czym jest wykrojnik?

 Wykrojnik jest to rodzaj narzędzia w formie sklejki z wbudowanymi na listwach z nożami tnącymi, bigującymi, perforującymi, a także wyposażony jest w specjalne gumy wypychające. Dzięki temu karton wycinany jest w odpowiednio ustawionym przez właśnie te listwy kształcie a także zgniatany do odpowiedniej grubości.

Zalety opakowań kartonowych

Wszelkiego rodzaju pudełka kartonowe posiadają wiele zalet, do których na pewno zaliczyć można ich dobry wpływ na ekologię, ponieważ jest to materiał poddawany recyklingowi, a do tworzenia nadruków na kartonach używa się farb wodnych. Drugą zaletą jest ich wytrzymałość na uszkodzenia a także szeroki zakres zastosowań, dzięki czemu używać je można do transportu lub przechowywania zarówno lekkich jak i ciężkich rzeczy a także w odpowiedniej aranżacji jako opakowanie na prezent.

Skąd wziąć pudełka kartonowe?

 Kiedy myślimy nad zakupem opakowań kartonowych zarówno na potrzeby indywidualne jak i związane z naszą pracą, to warto zwrócić się po nie do firmy Pak-system, której oferta zawiera zarówno opakowania klapowe i fleksyjne jak i wielkogabarytowe oraz pudła na europalety oraz mamy możliwość zamówienia ich zgodnie z indywidualnymi potrzebami, a jej pracownicy wykonują wszystkie zlecenia w bardzo krótkim czasie i z najwyższą starannością.

Opracowanie:
Śrem, Podwale 1
tel. 607 504 349
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz