Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o olejach napędowych grzewczych?

Co warto wiedzieć o olejach napędowych grzewczych?

Oleje napędowe grzewcze to wysoko kaloryczne paliwa, które produkuje się z ropy naftowej. Ich jakość i standard bezpieczeństwa są bardzo wysokie, a ze względu na swoją wydajność oraz proces produkcyjny uznaje się je za ekologiczną alternatywę między innymi dla węgla, miału, ekogroszku czy pelletu drzewnego. Obecnie oleje napędowe grzewcze obsługiwane są przez nowoczesne kotły domowe i przemysłowego, a produkcja ciepła z wykorzystaniem tego paliwa gwarantuje spore oszczędności.

Zastosowanie oleju grzewczego napędowego

Oleje grzewcze napędowe służą do ogrzewania budynków zarówno przeznaczenia mieszkalnego, jak i komercyjnego, publicznego oraz gospodarczego. Obecnie tysiące domów, wiele szkół i szpitali, a także wielkich biurowców jest ogrzewanych właśnie z wykorzystaniem tego paliwa. Często stosuje się olej również w hotelach, restauracjach i w innych miejscach, gdzie składowanie stałych materiałów opałowych byłoby uciążliwe, a tworzenie instalacji gazowych zbyt drogie.

Gdzie jeszcze olej grzewczy napędowy znalazł zastosowanie? Ten rodzaj paliwa sprawdza się również przy złożonych instalacjach w kotłowniach osiedli mieszkaniowych. Chętnie wykorzystują go również zakłady przemysłowe do celów grzewczych, a także technologicznych. Oleje napędowe stosuje się między innymi przy kotłach parowych. Z tego względu dużym rynkiem zbytu paliwa jest branża morska. Olej grzewczy używany jest bowiem na okrętach.

Zalety oleju grzewczego napędowego

Olej napędowy grzewczy wyróżnia się wieloma zaletami, które pozwalają uznać go za paliwo ekonomiczne, a także proekologiczne. Po pierwsze jego proces produkcyjny nie generuje nadmiernych strat wody czy nie jest źródłem emisji olbrzymich pokładów substancji niebezpiecznych. Produkcja oleju jest znacznie bardziej opłacalna i bezpieczna dla środowiska niż ta dotycząca m.in. węgla.

Jeśli chodzi zaś o zalety grzewcze oleju napędowego grzewczego, wyróżnić warto jego wydajność. Zapewnia on wysoką temperaturę zapłonu, co wpływa na wysokie bezpieczeństwo obsługi kotłów z jego wykorzystaniem. Domy i inne budynki ogrzewane są szybko, bez zanieczyszczania instalacji oraz kotłowni, a także bez emisji nadmiernej ilości spalin. Dzięki olejowi napędowemu grzewczemu nie trzeba liczyć się z kosztami drogich konserwacji kominów oraz innych elementów sieci C.O.

Dużą zaletą oleju napędowego grzewczego jest też to, że można zamówić go w dużej ilość od hurtowni paliw lub też można kupić go bezpośrednio na większości stacji paliw w Polsce. Wysokiej klasy olej oferuje firma KWIATKOWSKI, która jest autoryzowanym dystrybutorem produktu sprzedawanego pod nazwą EKOTERM. Olej ten kupić można – tak jak wspomniano – w hurcie z dowozem ADR pod wskazany adres lub można odwiedzić stacje ORLEN. W drugim przypadku mowa o zakupie mniejszej ilości paliwa.

Olej napędowy grzewczy EKOTERM

Olej napędowy grzewczy EKOTERM jest najbardziej znanym olejem tego typu na rynku polskim. Spełnia on restrykcyjne wymagania normy PN-C-96024, a także inne ważne regulacje prawne. Jego specjalna formuła została zaś przygotowana tak, by olej spalał się całkowicie. Wyróżnia się on zatem niebywale wysoką jakością przy bardzo atrakcyjnej cenie.

Producentem oleju napędowego grzewczego EKOTERM jest zaś koncern PKN ORLEN S.A. Jednym z dystrybutorów – głównie na terenie województwa łódzkiego – jest wspomniane już przedsiębiorstwo KWIATKOWSKI.

 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz