Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o obróbce skrawaniem?

Co warto wiedzieć o obróbce skrawaniem?
Współcześnie czynnikiem bezpośrednio decydującym o jakości obróbki metalu, jest precyzja wykonania całego procesu, która umożliwia nadawanie materiałom coraz wymyślniejszych form bez utraty właściwości użytkowych. Za jedną z najpopularniejszych metod wciąż uznaje się skrawanie. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych maszyn inwestorzy mogą liczyć na idealne odwzorowanie założeń projektowych. Co warto wiedzieć o tym rodzaju obróbki i gdzie ją wykonać?

Czym jest skrawanie?


Jeżeli mielibyśmy trzymać się ściśle określonych przez definicję założeń, to skrawanie jest w zasadzie niczym innym, niż rodzajem obróbki polegającym na stopniowym usuwaniu poszczególnych warstw naddatku obróbkowego. Specjaliści zdecydowali się na wyraźne podzielenie całego procesu na obróbkę wiórową oraz obróbkę ścierną. W pierwszym przypadku mamy to czynienia z sytuacją, w której obróbkę wykonuje się przy wykorzystaniu narzędzi nie tylko o określonej geometrii, ale przede wszystkim o wyraźnie ustalonej ilości.

Pozwala to przewidzieć kształt i rozmiar materiału odpadowego, choć ten wciąż uzależniony jest od czynników takich jak m.in. prędkość skrawania, temperatura skrawania czy posuw. Jeżeli zaś chodzi o drugą kategorię, to nie jest ona obarczona tak znacznymi restrykcjami dotyczącymi metody pracy. Obróbkę ścierną wykonuje się za pomocą narzędzi o niezdefiniowanej geometrii i ilości ostrzy, co oczywiście wpływa na kształt, a także rozmiar uzyskanego odpadu. Co jeszcze warto wiedzieć?

Komu zlecić wykonanie skrawania?


Wszyscy przedsiębiorcy świadczący swoje usługi w branży produkcyjnej bardzo często muszą stanąć przed dylematem dotyczącym tego, w jaki sposób zapewnić odbiorcom odpowiednią ilość dóbr bez utraty ich właściwości jakościowych. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, iż w przypadku obróbki metali ten problem, jest wyjątkowo odczuwalny. W jaki jednak sposób poradzić sobie z nim skutecznie? Wystarczy zdecydować się na sterowaną komputerowo obróbkę CNC. Dzięki wykorzystaniu ultranowoczesnych procesorów skrawarki mogą zostać zaprogramowane w dowolny sposób. Producent nie musi się zatem obawiać o to, że jego produkt straci na wartości.

Biorąc pod uwagę fakt, że zakup specjalistycznych maszyn wiąże się z ogromnymi wydatkami, rzadko kto może pozwolić na posiadanie własnego parku maszynowego. Aby zupełnie niepotrzebnie nie nadwyrężać budżetu, najlepszą możliwą opcję stanowi nawiązanie współpracy z doświadczonym wykonawcą. Mowa tutaj przede wszystkim o Zakładzie Obróbki Mechanicznej Trzpis. Ogromne doświadczenie pracowników pozwala im zrealizować nawet najtrudniejsze zlecenia. Najważniejsze jest jednak to, że wszyscy klienci mogą również liczyć na szybką realizację prac oraz bardzo atrakcyjne warunki cenowe.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz