Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o lakierowaniu samochodów dostawczych?

Co warto wiedzieć o lakierowaniu samochodów dostawczych?

Każdy z nas wie, że znalezienie odpowiedniego lakiernika dla auta osobowego to dość prosta sprawa. Nieco trudniej jest znaleźć kogoś, kto oferuje podobne usługi dla aut o większych gabarytach czyli dla ciężarówek, autobusów lub po prostu samochodów dostawczych. Skupmy się na tym trzecim rodzaju i sprawdźmy, co warto wiedzieć o lakierowaniu samochodów dostawczych.

Czym jest samochód dostawczy?

Za samochód dostawczy uznawane są nieco większe pojazdy osobowe lub mniejsze ciężarówki o wadze maksymalnej nie przekraczającej 3,5 tony, których głównym zadaniem jest przewóz różnego rodzaju ładunków o niewielkich gabarytach.

Rodzaje samochodów dostawczych

Auto dostawcze wykorzystywane jest w różnych celach, dlatego też na rynku dostępnych jest kilka rodzajów samochodów dostawczych, wśród których możemy wyróżnić:

  • ·Kontener - Jest to rodzaj samochodu dostawczego, którego cechą charakterystyczną jest umieszczona w tylnej części pojazdu winda umożliwiająca łatwe załadowanie przewożonego towaru. Tego typu pojazdy posiadają specjalne warunki, dzięki którym przewożony towar jest w pełni bezpieczny, a przykładem tego jest tak zwany samochód chłodnia, w którym transportowane są produkty takie jak mięso czy nabiał.
  • ·Furgon - Jest to pojazd, który najczęściej możemy spotkać na naszych drogach, ponieważ poruszają się nimi pracownicy firm kurierskich. Samochody te posiadają bardzo dużą przestrzeń załadunkową oraz zamknięte nadwozie, sztywny dach i ściany oraz rozsuwane drzwi boczne i odchylane tylne.
  • Plandeka - Tego typu pojazd posiada na swojej pace stelaż wraz z naciągniętą na niego płachtą z materiału. Najczęściej używa się ich do transportu zapakowanych towarów do sklepów, ponieważ ich cechą charakterystyczną jest możliwość rozładunku towaru praktycznie z każdej strony poprzez zwinięcie plandeki.
  • Naczepa - Jest to zdecydowanie największy spośród aut dostawczych samochód i zalicza się go bardziej do kategorii Tirów z tą jednak różnicą, iż te pojazdy posiadają naczepy zamocowane wraz z kabiną, co uniemożliwia im samodzielne poruszanie się. 

Jaki lakier należy użyć do malowania dostawczaka?

Kiedy już poznaliśmy wszystkie rodzaje samochodów dostawczych, skupmy się na lakierach, które należy użyć podczas ich malowania. Pomimo tego, że na rynku dostępne są różnego rodzaju lakiery samochodowe, to ze względu na fakt, iż dostawczaki są specjalnym rodzajem aut szczególnie narażonym na korozje i uszkodzenia należy do ich lakierowania używać tak zwane lakiery poliuretanowe. Lakier poliuretanowy należy do kategorii tak zwanych lakierów specjalnych, dlatego też cechuje je duża twardość oraz odporność na korozję, a także działanie szkodliwych czynników zewnętrznych mogących uszkodzić karoserię naszego pojazdu.

Komu zlecić malowanie samochodu dostawczego?

W zasadzie odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta, ponieważ kiedy chcemy odpowiednio zadbać o karoserię naszego samochodu dostawczego, to powinniśmy udać się z nim do profesjonalnej lakierni takiej jak Autolakier, która specjalizuje się w malowaniu tego typu pojazdów oraz posiada przeznaczoną do tego bardzo dużą bezpyłową kabinę lakierniczą.

Opracowanie:
Błonie, Modlińska 10
tel. 600 287 719
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz