Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o kruszywach budowlanych?

Co warto wiedzieć o kruszywach budowlanych?
W zasadzie trudno byłoby wyobrazić sobie jakiekolwiek prace budowlane bez zastosowania kruszyw. Bez względu na to, czy chodzi o nową autostradę, fundamenty domu jednorodzinnego lub ogromnego biurowca, to właśnie kruszywa stanowią niezwykle istotny składnik materiałów takich jak betony oraz zaprawy. Oczywiście w zależności od zaistniałych potrzeb, inwestorzy mają do wyboru różnego rodzaju kruszywa, różniące się od siebie przede wszystkim właściwościami fizycznymi. Co warto o nich wiedzieć?

Uniwersalne zastosowanie kruszyw

Podstawowe pytanie, na które trzeba sobie odpowiedzieć, dotyczy tego, czym tak naprawdę jest kruszywo? Jeżeli trzymać się wyznaczników definicyjnych, to kruszywo jest niczym innym niż skalnym materiałem sypkim, grubo bądź drobnoziarnistym, o pochodzeniu mineralnym lub organicznym, a także przemysłowym. Zdecydowanie najczęściej spotkać można się z piachem oraz żwirem. Ta dwa kruszywa swoją renomę zawdzięczają w ogromnej mierze uniwersalności zastosowania. Wykonawcy chętnie stosują je jako zasypkę oraz podsypkę, bez której żadna nawet najwyższej jakości kostka brukowa, nie mogłaby spełnić swojej funkcji.

Odpowiednio dobrana podsypka gwarantuje, iż kostka nie będzie osiadała w gruncie pod ciężarem własnym lub tym, wywołanym przez ruch pieszy oraz samochodowy. W zakresie prac pośrednio lub bezpośrednio związanych z robotami ziemnymi, kruszywa z powodzeniem stosowane są do podwyższania terenu. Nie można również nie wspomnieć o tym, iż kruszywa świetnie sprawdzą się jako warstwy filtracyjne, które są w stanie bardzo skutecznie odseparować zanieczyszczenia, w szczególności te, natury mechanicznej. Co jeszcze warto wiedzieć na temat kruszyw budowlanych?Podział kruszyw budowlanych

Kruszywa budowlane podzielić można na wiele kategorii, choć zdecydowanie najczęściej stosuje się kryterium uziarnienia. W tym przypadku wyróżnia się kruszywa grube, cechujące się ziarenkami o grubości 4 mm oraz kruszywa drobne, których ziarna są mniejsze lub równe 4 mm. Pozostałe kryteria dotyczą zarówno wagi poszczególnych kruszyw, jak i ich pochodzenia. Wszyscy zainteresowani zakupem powinni zwrócić szczególną uwagę na dostawców, którzy bezpośrednio zajmują się wydobyciem surowca. Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko najwyższą jakość, ale także gwarantuje terminowość dostaw bezpośrednio na wskazany adres placu budowy.

Doskonałym przykładem jest w tym przypadku firma Atrans, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat cieszy się ogromnym zaufaniem ze strony zarówno inwestorów indywidualnych, jak i hurtowych. Wszyscy zainteresowani mogą tutaj liczyć nie tylko na miłą atmosferę obsługi, ale także bardzo atrakcyjne warunki cenowe.

Opracowanie:
Kozłów Szlachecki 13
tel. 604 273 015
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz