Materiał Partnera

Co warto wiedzieć o drzwiach balkonowych?

Co warto wiedzieć o drzwiach balkonowych?

W każdym domu znajdują się co najmniej jedne drzwi balkonowe. Na rynku pojawia się coraz więcej ich rodzajów dostosowanych do przeznaczenia oraz indywidualnych preferencji użytkowników, bowiem drzwi balkonowe powinny być nie tylko estetycznie wykonane, ale przede wszystkim funkcjonalne i wygodne w eksploatacji. Dowiedz się więcej o ich rodzajach oraz innych aspektach.

Rodzaje drzwi balkonowych oraz ich zalety

Wyróżniamy następujące typy drzwi balkonowych:

  • jednoskrzydłowe - jest to najpopularniejszy typ drzwi balkonowych ze względu na łatwość w obsłudze, szybki montaż, stosunkowo niski jego koszt oraz wysoką szczelność oraz wodoszczelność. Można do takich drzwi bez trudu dobrać szyby odpowiadające naszym wymaganiom (np. antywłamaniowe). Ponadto, drzwi balkonowe jednoskrzydłowe mają dodatkową zaletę, jaką jest dobra wartość współczynnika przenikania ciepła.
  • dwuskrzydłowe - są znacznie rzadziej spotykane ze względu na problematyczną konstrukcję, jaką stanowi pozycja stała słupka. Ich zaletę stanowi możliwość niezależnego otwierania i zamykania każdego ze skrzydeł. Dostępna jest wersja drzwi balkonowych dwuskrzydłowych z ruchomym słupkiem
  • uchylno - przesuwane - ten rodzaj wyglądem przypomina wszystkie wyżej wymienione typy, jednak posiadają one specjalne okucia służące do umożliwienia otwierania drzwi w płaszczyźnie równoległej do płaszczyzny konstrukcji okiennej. Ich naczelną zaletą jest więc oszczędność przestrzeni wewnątrz domu oraz większe możliwości konstrukcyjne, ponieważ to rozwiązanie pozwala na zastosowanie znacznie szerszych gabarytów drzwi
  •  unoszono - przesuwane - ich zaletą jest modna duża przeszklona powierzchnia oraz funkcjonalność - w przypadku opcji z wpuszczonym w podłogę progiem
  • składane - harmonijkowe - wykonuje się je z drewna bądź kształtowników z PCV - U lub też aluminium.

Dobór drzwi balkonowych

Czym kierować się przy doborze drzwi balkonowych? Nad tą kwestią powinniśmy zastanowić się już na etapie projektowania domu, biorąc pod uwagę przede wszystkim przestrzeń zajmowaną przez drzwi, bowiem im jest ona większa, tym więcej światła będzie wpadać do pomieszczeń, powiększając je optycznie. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się przesuwane drzwi balkonowe, o ile możemy sobie pozwolić na stosunkowo wysokie ich gabaryty w danym pomieszczeniu.
Drugą ważną sprawą, którą powinniśmy rozważyć pod kątem doboru drzwi balkonowych, jest ich regulacja dostosowana do pełnionych przez nie funkcji.
Szeroką gamę różnorodnych rodzajów drzwi balkonowych najwyższej jakości  w atrakcyjnych cenach znajdą Państwo w ofercie firmy Wróbel.

Opracowanie:
Borzęcin, Ptasia 1
tel. 602 359 541
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz