Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o diecie pudełkowej?

Co warto wiedzieć o diecie pudełkowej?

Dieta pudełkowa zwana również dietą kubełkową lub też po prostu dietą cateringową cieszy się obecnie olbrzymią popularnością. Stosują ją przede wszystkim osoby walczące ze zbędnymi kilogramami, a także wszyscy ci, dla których zdrowe ciało jest ważne. Dania pudełkowe zamawiają często pasjonaci gimnastyki, siłowni czy innych sportów. Jest ona też idealnym rozwiązaniem dla zapracowanych osób, które nie mają czasu na przygotowywanie zdrowych posiłków.

Czym jest dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to catering dietetyczny, czyli zdrowe dania pakowane w specjalne pojemniki, które dostarczane są do klienta we wskazanych przez niego dniach zwykle w godzinach nocnych. Wersji współpracy z dostawcami jest wiele. Niektórzy najpierw rekomendują konsultacje z dietetykiem, który przygotuje ogólny plan żywieniowy. Na jego podstawie firma cateringowa spersonalizuje dla danej osoby dania. Istnieje również opcja wyboru potraw dietetycznych z dostępnego menu, tworząc własne wersje lunchu czy obiadu.

Oba rozwiązania są przy tym bardzo polecane. Wyjątkowość diety pudełkowej tkwi w świeżości produktów najwyższej jakości, walorach smakowych oraz w efektach. Łącząc catering dietetyczny z ćwiczeniami szybko można uzyskać sylwetkę marzeń i spartańską odporność.

Dla kogo dedykowana jest dieta pudełkowa?

Diety pudełkowe promują od lat celebryci, sportowcy i aktorzy. Często ich catering kosztuje miesięcznie ponad kilka tysięcy złotych. Na szczęście mitem jest to, że każda dieta kubełkowa jest tak droga. Najczęściej jest to wydatek kilkuset złotych miesięcznie. Nic zatem dziwnego, że zainteresowane są nią liczne osoby, dla których sport jest ważnym elementem życia. Dieta pudełkowa polecana jest osobom uczęszczającym na siłownie, fitness, kursy tańca, czy które amatorsko uprawiają inne sporty takie jak pływactwo lub bieganie.

Obecnie poleca się catering dietetyczny również zapracowanym osobom dbającym o zdrowe odżywienie oraz wszystkim, którzy cierpią na różnego rodzaju schorzenia i alergie pokarmowe. Dieta pudełkowa jest idealna dla cukrzyków, osób z refluksem czy dla osób nietrawiących gluten. Warto ją również stosować w ciąży, zwłaszcza że można liczyć na dostawę jedzenia do domu. Elastyczną współpracę zawsze oferuje firma cateringowa Kukuła Healthy Food, oferująca szeroki wybór różnorodnych diet.

Przykładowe rodzaje diet pudełkowych

Rodzajów diet pudełkowych jest wiele. Ich typ zależy od wykorzystanych produktów, a także od ilości kcal dań i liczby posiłków. Dla przykładu osoby odchudzające się powinny być zainteresowane niskokalorycznymi potrawami, które nie przekroczą łącznie granicy 1500 kcal. Dieta taka najczęściej opiera się o pięć posiłków dziennie.

Inną dietą pudełkową będą zaś zainteresowani panowie, budujący muskulaturę na siłowniach. Ich zapotrzebowanie dziennie może nawet sięgać 4000 kcal, co związane jest z podwyższoną aktywnością fizyczną. Dieta taka powinny być wtedy wysoce proteinowa, rozłożona na 4-5 dań pudełkowych każdego dnia.

Dlaczego to właśnie Kukuła Healthy Food to catering dietetyczny godny polecenia?

Wpływa na to wiele aspektów. Przede wszystkim osoby tworzące tę firmę to wielcy pasjonaci smacznej i zdrowej kuchni. Zawsze korzystają tylko ze świeżych, najwyższej jakości składników, tworząc smaczne i różnorodne potrawy. Warto także podkreślić, że catering dietetyczny Kukuła Healthy Food dostarcza posiłki w pudełkach z logo FSC. Oznacza to, że proces produkcyjny tych opakowań nie powoduje zanieczyszczania środowiska, a surowiec (drewno), z którego zostały wykonane, pochodzi z legalnych źródeł.

Opracowanie:
Tczew, Jagiellońska 55
tel. 58 531 64 83
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz