Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć o deratyzacji? Odpowiada firma Insekt

Co warto wiedzieć o deratyzacji? Odpowiada firma Insekt

Szczury i myszy potrafią być bardzo uciążliwe. Co więcej, powodują duże straty finansowe. Mają też umiejętność dostosowania się do każdych warunków i charakteryzują się wysokim stopniem rozrodczości. Używają pięciu zmysłów, z czego najbardziej rozwinięty jest dotyk. Główne problemy związane z gryzoniami to szerzenie się chorób, skażenie towarów odchodami, a także zniszczenie przechowywanej żywności.

Co to jest deratyzacja i na czym polega?

Sposobem na szkodniki takie jak szczury i myszy jest deratyzacja. Do jej przeprowadzenia wykorzystuje się środki fizyczne (np. pułapki) oraz chemiczne i biologiczne. W skład czynności zaliczanych do deratyzacji zalicza się zabezpieczenie budynków przed gryzoniami. Firmy świadczące tego typu usługi oferują również monitoring obiektów w celu zweryfikowania skuteczności zabiegu.

Jakie fizyczne metody wykorzystuje się w przypadku deratyzacji?

Wśród niechemicznych technik deratyzacji wymienia się pułapki sprężynowe na gryzonie, żywiołowe, a także inspekcję. Pierwsze stosuje się zgodnie z zasadami określonymi w obowiązujących przepisach prawa. Muszą one być bezpieczne dla dzieci i dorosłych. Pułapki żywiołowe zaś traktuje się jako dodatkowe rozwiązanie dla przynęt toksycznych. Sięga się po nie, gdy istnieje duże ryzyko zagrożenia innym zwierzętom. Zalecanym działaniem jest inspekcja, która pozwala na systematyczną weryfikację pozostawionych pułapek.

Chemiczne środki wykorzystywane przy deratyzacji

Poza sposobami fizycznymi wymienia się metody chemiczne. Polegają one na zastosowaniu substancji przyczyniających się do eliminacji gryzoni. Używa się najczęściej środków określanych jako rodentycydy ostre, a także antykoagulanty. Działanie pierwszej grupy związków polega na obniżaniu temperatury szkodnika, co w konsekwencji przyczynia się do jego śmierci w wyniku hipotermii. Rodentycydy ostre mogą być stosowana wyłącznie do zwalczania myszy. Z kolei antykoagulanty przyczyniają się do obniżenia krzepliwości krwi. W rezultacie dochodzi do krwotoku, który prowadzi do śmierci. Warto podkreślić, że trutki działają z opóźnieniem. Dzięki temu gryzoń nie zdaje sobie sprawy z niebezpieczeństwa. Gdy szkodnik spożyje odpowiednią ilość trucizny, dochodzi do zgonu. Śmierć jest szybka i bezbolesna.

Szczury i myszy najczęściej bytują w miejscach, w których mogą liczyć na resztki pożywienia. Spotkać więc je można w piwnicach, magazynach, halach czy zakładach związanych z przetwórstwem. Dlatego takie obiekty powinny być szczególnie monitorowane i obstawiane środkami deratyzacyjnymi.

Szeroka oferta firmy Insekt

Firma Insekt Roberta Zasuwika z siedzibą w Wyszkowie, na terenie województwa mazowieckiego, zajmuje się dezynfekcją, dezynsekcją, deratyzacją już od ponad 20 lat i w tym czasie zdobyła szerokie grono zadowolonych Klientów. Jak dodaje przedstawiciel:

Usuwanie szkodników to nasza specjalność. Skutecznie likwidujemy nie tylko myszy i szczury, ale także drobnoustroje, pluskwy, osy, mrówki, karaczany oraz inne insekty.

W ramach działań pracownicy przeprowadzają wizualne inspekcje na obecność szkodników, montują lampy owadobójcze, pułapki na owady i gryzonie czy detektory oraz wydają ocenę stanu zabezpieczenia budynku w tym zakresie. Firma sporządza również pełną dokumentację z przeprowadzanych zabiegów.

Opracowanie:
Sokołów Podlaski, Złota 15
tel. 602 796 095
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz