Materiał Partnera

Co warto wiedzieć na temat obsługi prawnej firm?

Co warto wiedzieć na temat obsługi prawnej firm?

Prawo dotyczy wielu sfer, w tym także prowadzenia własnej działalności gospodarczej, dlatego każdy przedsiębiorca musi się orientować w obowiązujących regulacjach prawnych nie tylko, aby uniknąć kar, ale także aby firma jak najlepiej prosperowała. W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi prawnej warto więc zwrócić się do profesjonalnej kancelarii prawnej. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Dowiedz się więcej w poniższym artykule.

Zakres obsługi prawnej firm

Zakres usług obejmujących obsługę prawną firm powinien być zgodny z potrzebami klienta, a w jego pełen skład wchodzą takie usługi jak:

 • doradztwo prawne dotyczące konkretnej działalności klienta
 • opiniowanie umów
 • sporządzanie dokumentacji (umów, regulaminów i statutów) oraz oficjalnych pism (między innymi do instytucji publicznych, sądów itp.)
 • informowanie o bieżących zmianach i regulacjach prawnych
 • reprezentowanie klienta przed organami prawa i administracji
 • sporządzanie opinii prawnych
 • prowadzenie spraw dotyczących pracowników oraz świadczenie pomocy w tym zakresie
 • prowadzenie windykacji wierzytelności
 • wprowadzanie aktualizacji i aneksów do umów oraz statutów spółek
 • zakładanie, rejestracja, przekształcanie, rozwiązywanie oraz likwidowanie spółek
 • rejestracja zmian w KRS. 

Kiedy firma powinna skorzystać z profesjonalnej obsługi prawnej?

Właściwie zawsze, gdy stoi przed nami decyzja wielkiej wagi, która może mieć poważne prawne konsekwencje dla przedsiębiorstwa oraz gdy mamy do czynienia z powyższymi kwestiami, czyli np. musimy sporządzić umowę, a nie do końca znamy się na bieżących regulacjach prawnych.

Zalety skorzystania z profesjonalnej obsługi prawnej

Przede wszystkim profesjonalna pomoc prawna pomoże nam uniknąć błędnych decyzji prawnych, a tym samym przykrych konsekwencji w postaci na przykład kar, grzywien itp. To rozwiązanie ułatwi nam także życie, bowiem profesjonalni doradcy prawni sprawnie wykonają dla nas kompleksowe usługi, które nam samym zajęłyby dodatkowy czas i sporo zachodu, a także fachowo doradzą, dysponując ogromną wiedzą prawniczą, której najczęściej przedsiębiorcy nie posiadają. To wszystko umożliwia przedsiębiorcom sprawne, prawidłowe, legalne i zgodne z prawem prosperowanie, czyli także bezpieczeństwo oraz większą świadomość zagrożeń oraz szans na szybszy rozwój firmy. Ponadto, współpracując na stałe z jedną firmą prawniczą, taką jak Prawo i Mediacje, prowadzoną przez Katarzynę Dramińską w Julianowie, finansowo wyjdziemy także lepiej na tym niż w przypadku doraźnych konsultacji prawniczych, których całkowity koszt nierzadko przekracza stałą pensję zatrudnionej kancelarii. Prawo i Mediacje oferuje kompleksowość, terminowość oraz rzetelność w wykonywaniu usług prawniczych.

Opracowanie:
Piaseczno, Srebrnych Świerków 29
tel. 796 180 130
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz