Artykuł sponsorowany

Co warto wiedzieć na temat awaryjnego otwierania drzwi w samochodach

Co warto wiedzieć na temat awaryjnego otwierania drzwi w samochodach

W życiu zdarza się wiele sytuacji wymagających pomocy profesjonalnej firmy, która świadczy usługi z zakresu awaryjnego otwierania drzwi samochodu. Najczęściej wystarczy chwila nieuwagi prowadząca do zatrzaśnięcia, zagubienia czy zniszczenia kluczyków. Wówczas lepiej nie podejmować próby samodzielnego poradzenia sobie z zamkiem, gdyż może to doprowadzić do jeszcze większych problemów.

Awaryjne otwieranie drzwi w autach przy wykorzystaniu narzędzi ślusarskich

Jedną z podstawowych metod jest wykorzystanie narzędzi ślusarskich. Sprawdza się ona, gdy kluczyki od auta zagubiły się bądź uległy zniszczeniu i nie można wykorzystać zapasowego zestawu. Awaryjne otwieranie drzwi w autach odbywa się przy użyciu specjalistycznych narzędzi ślusarskich. Określone rozwiązanie ma dużą zaletę, gdyż nie przyczynia się do uszkodzenia karoserii pojazdu i uszczelek. Prezentowana opcja nie doprowadza do zniszczenia zamka samochodu, w związku z czym właściciel auta nie ponosi dodatkowych wydatków związanych z jego naprawą.

Co warto wiedzieć na temat awaryjnego otwierania drzwi auta przyssawką i poduszką hydrauliczną?

Zastosowanie przyssawek oraz poduszek hydraulicznych jest zasadne, gdy kluczyki znajdują się wewnątrz pojazdu i zostały zatrzaśnięte – podkreśla specjalista reprezentujący firmę Mobilna Elektronika – Elektryka Samochodowa Sławomir Wasilewski. Firma ta świadczy przede wszystkim usługi awaryjnego otwierania drzwi auta i odpalania bez kluczyka. Fachowiec obejmuje ręką szybę przednich drzwi pojazdu, następnie wykorzystuje specjalną przyssawkę pozwalającą na ich odgięcie i wytworzenie przerwy. W szczelinie umieszcza się poduszkę hydrauliczną, którą poddaje się procesowi pompowania. W konsekwencji tworzy się jeszcze większa luka. Uzyskanie odpowiedniej wielkości szpary umożliwia wprowadzenie drucika zakończonego haczykiem. W ten sposób profesjonalista może pociągnąć za klamkę. Jeśli określone działanie nie przynosi pożądanego rezultatu, profesjonalista próbuje zabrać kluczyki z wnętrza samochodu.

Taka technika powinna być stosowana wyłącznie przez osoby doświadczone. W przeciwnym razie, bardzo łatwo o  porysowanie lakieru lub inne uszkodzenia.

Na czym polega kodowanie kluczyka?

Kodowanie kluczyka odbywa się przez wpięcie komponentu we wtyki diagnostyczne samochodu. W takiej sytuacji immobiliser kluczyka synchronizuje się z systemem kodowania pojazdu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz