Materiał Partnera

Co warto sprzedać na skupie surowców wtórnych?

Co warto sprzedać na skupie surowców wtórnych?
Podczas porządkowania garażu i ogrodu można znaleźć wiele przedmiotów, które są już bezużyteczne i z pozoru nie mają żadnej wartości. Wiele z nich jest jednak wykonanych w całości lub częściowo z metalu, a ten można łatwo sprzedać na najbliższym skupie surowców wtórnych. Jakie dokładnie przedmioty warto zawieźć na skup i jakie są największe zalety tego rozwiązania?

Co sprzedać na skupie?

Skupy surowców wtórnych nie przyjmują wyłącznie stali i metali kolorowych. I choć niewiele osób o tym wie, można na nich sprzedać także inne przedmioty. Na większości skupów są przyjmowane przede wszystkim:

 • metale kolorowe;
 • stal nierdzewna;
 • złom stalowy;
 • metale niezwykle rzadkie;
 • akumulatory;
 • kable w izolacji;
 • puszki aluminiowe.

W niektórych miejscach są skupowane także inne surowce, takie jak szkło lub makulatura. Warto upewnić się, czy wybrane miejsce kupuje dany surowiec. Skup powyższych surowców oferuje między innymi firma Paw-Met, której siedziba znajduje się w Pile na terenie województwa wielkopolskiego. Przedsiębiorstwo oferuje nie tylko kupno, ale także transport, co jest przydatne wtedy, kiedy nie posiadamy własnej przyczepki.

Szansa na recykling

Jedną z największych zalet sprzedaży niepotrzebnych szpargałów na skupie złomu jest fakt, że będą one poddane recyklingowi i ponownie wykorzystane. Dzięki temu odciąża się środowisko naturalne, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne. Wiele osób nie jest świadomych, w jaki sposób można bezpiecznie zutylizować przedmioty, takie jak zniszczone stalowe narzędzia ogrodowe lub akumulatory. Zwykle zalegają one w garażach i jeszcze bardziej niszczeją. Skup surowców wtórnych to doskonałe miejsce na ekologiczne pozbycie się metalowych śmieci.

Dodatkowa gotówka

Uzyskanie dodatkowej gotówki to coś, co przekonuje większość zwolenników sprzedaży surowców na skupie złomu. Ceny za kilogram metali kolorowych mogą zaskoczyć, gdyż niejednokrotnie są bardzo wysokie, w zależności od tego, jaki jest ich dokładny skład.

Przykładowe ceny kilograma metali kolorowych:

 • miedź – około 17 PLN;
 • aluminium – około 5 PLN;
 • mosiądz – około 13 PLN;
 • 100% cyna – około 45 PLN.

Żeby sprzedaż złomu się opłacała, warto gromadzić metalowe przedmioty, które są już nieprzydatne w gospodarstwie domowym i raz do roku odwiedzać skupy. Dużą ilość niepotrzebnych metalowych surowców mają zwłaszcza przedsiębiorcy, którzy działają w branży budowlanej i instalacyjnej. Regularne sprzedawanie niewykorzystanych odpadów (np. kabli, prętów, rurek itd.) pozwala na obniżenie kosztów prowadzenia działalności.

Opracowanie:
Piła, Zakopiańska 6
tel. 505 505 563
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz