Materiał Partnera

Co to za miejsce – hotel dla zwierząt?

Co to za miejsce – hotel dla zwierząt?

Gdy zbliża się czas urlopu, nadchodzą szybkim krokiem wakacje, istnieje konieczność wyjazdu służbowego, pojawia się także zasadniczy problem dla każdego zwierzoluba. Co zrobić ze swoim pupilem? Podobnie jest, gdy właściciel musi udać się na dłuższy pobyt w szpitalu, czy w przypadku innych tego typu okoliczności. Co zrobić z kotem, psem, gdy rodzina i znajomi odmawiają zajęcia się zwierzakiem? Gdzie można zapewnić tymczasowy dom swojemu pupilowi? Wtedy na odsiecz przychodzi takie miejsce jak hotel lub pensjonat dla zwierząt.

Hotel – dom zastępczy dla zwierzaka

Rynek hoteli dla zwierząt wciąż dynamicznie się rozwija. Dzisiaj nie jest już nowością i nikogo nie dziwią takie miejsca. Pensjonatów zwierzęcych stale także przybywa, chociaż kilka lat temu w Polsce tego biznesu praktycznie nie było. Pomysł na taki biznes nie jest dla każdego. Dlaczego? Ponieważ świadczone przez hotel dla zwierząt usługi wymagają specjalnych predyspozycji od ludzi. Przede wszystkim jest to olbrzymia odpowiedzialność, cierpliwość, a przede wszystkim miłość do zwierząt. Zwierzęta jak i ich właściciele szybko orientują się, czy nowy-tymczasowy opiekun psa jest osobą, która kocha zwierzęta. Wiele hoteli nie radzi sobie z tym i po prostu zamyka się szybciej, niż otworzyły. Samo prowadzenie hotelu dla zwierząt nie jest łatwe. Trzeba mieć wiedzę o zwierzętach. Znać ich podstawowe zachowania, behawioryzm. Trzeba umieć udzielić pierwszej pomocy.

Gdzie znajdują się zazwyczaj hotele dla zwierząt?

Hotele dla zwierząt znajdują się przede wszystkim w dużych miastach, ale blisko terenów zielonych. Najlepsze hotele są zlokalizowane w strefie podmiejskiej, z dala od blokowisk, mają duże ogrody i są niedaleko nich tereny zielone. A wraz z nimi lub w pobliżu znajduje się czynna – najlepiej przez całą dobę – lecznica dla zwierząt. Na terenach zielonych jest wybieg dla psów, które tam zażywają koniecznych spacerów i relaksu. Poza miastem nie ma też wielu mieszkańców, a to jest ważne, ponieważ taki pensjonat generuje hałas mieszkających w nim kilkunastu – czasem nawet kilkudziesięciu zwierząt. A każdy pies czy kot powinien mieć zapewnione bezpieczne, komfortowe miejsce pobytu w odpowiednim boksie w budynku.

Kto mieszka w pensjonacie dla zwierząt?

- Pensjonat dla zwierząt kojarzony jest zazwyczaj z hotelem dla psów. A to nie jest prawda. W takim miejscu mieszkają psy, koty, zdarzają się nawet gryzonie – szczury, chomiki, tchórzofretki i ptaki. Rzadkością nie są papugi – opowiadają specjaliści z  San Wet Gabinet Weterynaryjny i Pensjonat YOKO.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz