Artykuł sponsorowany

Co to jest ozokerytoterapia?

Co to jest ozokerytoterapia?

Ozokerytoterapia to zabieg wykorzystujący lecznicze działanie ozokerytu, czyli naturalnej mieszaniny węglowodorów stałych, występujących w porach i szczelinach skalnych na dużych głębokościach pod ziemią. Ozokeryt powstaje w wyniku odgazowania ropy naftowej, a pozyskiwany jest ze złóż, znajdujących się u wybrzeża Morza Kaspijskiego. Na czym polegają lecznicze właściwości okozerytu?

Ozokeryt - minerał na chore stawy i kręgosłup

Ozokeryt (ozokerite) zwany jest  także woskiem ziemnym, który w swoim składzie zawiera m.in.: dwutlenek węgla, siarkę, azot mikroelementy i inne związki biologicznie aktywne. Coraz częściej wykorzystywany jest w gabinetach terapii naturalnej, gdzie jego zastosowanie najpełniej widać przy leczeniu wielu dolegliwości. Ozokeryt możemy porównać do antybiotyku wytworzonego przez matkę naturę. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, normalizuje wegetatywny układ nerwowy. Leczniczo działa na rany i wrzody oraz wzmacnia hemodynamikę uszkodzonych organów. Dodatkowo sprzyja zanikaniu patologicznych zmian w tkankach. Oryginalny ozokeryt stosowany jest w formie okładów, maści, pomadek itp. Stosuje się go również przy niedokrwieniach kończyn dolnych (normalizacja krwiobiegu) oraz w leczeniu łuszczycy.

Jak to działa?

Ozokeryt jest bogaty w wapno, niezbędne do tworzenia kości i zębów, w jego skład również wchodzą: żelazo, mangan, aluminium, cynk, magnez. Działa na organizm człowieka za pomocą naturalnych minerałów, które tworzyły się setki lat i wchodzą w jego skład. Ozokerytoterapia polega na okładach stawów i bolących miejsc ciała, poprzez wykorzystanie ciepłych opatrunków, z rozgrzanym ozokerytem. Czas trwania okładów - do 30 min. Efekt kuracji następuje po 4 - 5 zabiegach. Jego działanie opiera się na działaniu minerałów, które wchodzą w skład ziemnego wosku.

Wskazania i przeciwwskazania do leczenia woskiem ziemnym

Ozokerytoterapia wykorzystywana jest głównie przy leczeniu zwyrodnień kręgosłupa, zapaleniu korzonków nerwowych, w stanach zapalnych mięśni, przy rwie kulszowej i bólach kości. Stosuje się je również przy leczeniu chorób układu nerwowego. Lekarze zalecają ostrożność w aplikowaniu ozokerytu na stawy łokciowe, przy skłonności do krwotoku, wrzodowej chorobie żołądka, dwunastnicy, kamicy moczowej i chorobach ginekologicznych. Zaleca się ostrożność w stosowaniu ozokerytoterapii przy zapaleniu trzustki. Przeciwskazaniem do stosowania jest gruźlica, ostre stany zapalne, objawy miażdżycy serca, aktywne zapalenie wątroby lub marskość wątroby, padaczka, nadczynność tarczycy i ciąża.

Ozokeryt znajduje coraz częstsze zastosowanie w gabinetach masaży, sanatoriach czy gabinetach odnowy biologicznej. To sprawdzony sposób, by ulżyć pacjentom w cierpieniu. 

Oceń artykuł (1)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz