Artykuł sponsorowany

Co to jest monitoring IP i jakie ma zalety?

Co to jest monitoring IP i jakie ma zalety?

Systemy monitoringu IP zyskują coraz większą popularność. Są one znacznie skuteczniejsze, niż tradycyjne rozwiązania analogowe. Kamery IP to również jeden z pierwszych systemów pozwalających na rejestrację obrazu w bardzo wysokiej rozdzielczości. Technologia ta świetnie sprawdza się w monitoringu domu oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest zapisywanie szczegółowego obrazu.

Co to jest monitoring IP?

Monitoring IP znajdzie swoje zastosowanie zarówno w domach jednorodzinnych, jak i halach produkcyjnych, biurach czy sklepach. To najnowsza technologia wśród kamer przemysłowych, która daje wyższą jakość obrazu niż wcześniejsze rozwiązania, a także możliwość podglądu obrazu przez Internet z takich urządzeń jak komputer, tablet czy telefon. Zaletą monitoringu IP jest możliwość montażu systemu przy wykorzystaniu już istniejącej instalacji sieci strukturalnej LAN.

Monitoring IP to system kamer IP podłączonych przewodem teleinformatycznym, który podłączony jest do rejestratora IP przy użyciu sieci strukturalnej LAN. Dzięki temu otrzymany obraz jest wyświetlany i rejestrowany w najwyższej rozdzielczości. Pozwala to na bezproblemową identyfikację twarzy nieproszonego gościa z dużej odległości nawet przy szerokim kącie obiektywu czy też odczytywanie numeru tablic rejestracyjnych z kilku samochodów naraz.

Monitoring IP oferuje zaawansowane funkcje takie jak analiza obrazu, detekcje ruchu, rozpoznawanie tablic rejestracyjnych, system obrazu w podczerwieni. Łatwa jest też rozbudowa systemu. Kamery również coraz częściej mają wbudowany mikrofon, a dźwięk i obraz rejestrowane są w pamięci rejestratora. Planując zastosowanie monitoringu IP w naszym domu czy firmie, pamiętajmy, aby powierzyć to zadanie specjalistom, na przykład z firmy BT Technic, którzy bez trudu zajmą się zarówno monitoringiem IP, jak i tworzeniem sieci strukturalnych.

Jak działa kamera IP?

Kamera IP ma swój adres sieciowy, dlatego też w systemach monitoringu IP możemy łączyć ze sobą dowolną ich ilość. W odróżnieniu od tradycyjnych analogowych poprzedniczek, kamery IP można podłączyć do systemu jednym przewodem, który zapewnia zasilanie kamer oraz przesyłanie obrazu. Większość stosowanych rejestratorów ma wbudowany serwer www, co pozwala na ich niezależną pracę.

Monitoring IP ciągle się rozwija, a rosnące możliwości rozbudowy oraz integracji z innymi urządzeniami czynią je podstawowym elementem składowym nowoczesnych systemów bezpieczeństwa

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz