Materiał Partnera

Co powinno znaleźć się w ofercie dobrego salonu komputerowego?

Co powinno znaleźć się w ofercie dobrego salonu komputerowego?

Sprawny sprzęt komputerowy jest w dzisiejszych czasach nieodłącznym elementem codzienności. Z komputerów korzystają osoby prywatne i wszystkie firmy. Profesjonalny salon oferujący jedynie komputery stacjonarne i laptopy nie przetrwa na rynku. Co więc musi znaleźć się w jego ofercie, żeby mógł wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów indywidualnych i biznesowych?

Oferta dla klientów indywidualnych

Klienci indywidualni stawiają na coraz lepszy sprzęt komputerowy, dlatego asortyment przygotowany z myślą o prywatnych użytkownikach powinien być odpowiednio rozbudowany. W dzisiejszych czasach nawet dzieci znają się na modelach komputerów, więc dobry salon komputerowy musi oferować produkty wielu marek. Co ważne, powinny to być zarówno starsze modele, jak i te najnowsze, na które chrapkę mają pasjonaci informatyki. Wciąż poszukiwane są komputery stacjonarne, lecz dla wielu klientów zdecydowanie ważniejsze są notebooki, dlatego ceniący się sklep powinien proponować je w wielu wersjach. Chodzi tu głównie o wielkość ekranu i system operacyjny. Klient chce móc wybrać ten, który najbardziej mu odpowiada. Istotną pozycją na półkach są też konsole, które podbijają serca graczy.

Oferta dla klientów biznesowych

Profesjonalny salon komputerowy powinien posiadać szeroką ofertę sprzętu i usług dla klientów komercyjnych, takich jak sklepy, urzędy, przedsiębiorstwa różnego typu. Dla biur, poza standardowymi komputerami, sklep komputerowy powinien oferować kserokopiarki i niszczarki dokumentów. Wszelkie punkty handlowe i usługowe muszą natomiast mieć dostęp do niezbędnych sprzętów, takich jak kasy fiskalne i karty płatnicze. W obiektach oferujących sprzedaż detaliczną potrzebne są wagi sklepowe, a we wszystkich punktach komercyjnych przydatne mogą okazać się liczarki banknotów i bilonu. W dobrym salonie komputerowym wszystkie te sprzęty powinny występować w wielu modelach, dając klientom możliwość wyboru i dostosowania produktu do potrzeb i do możliwości finansowych.

Usługi komputerowe

Idealnym uzupełnieniem sprzedaży sprzętu komputerowego są usługi komputerowe, takie jak przemysłowe i biurowe sieci komputerowe dla klientów biznesowych i odzyskiwanie danych oraz odzyskiwanie sprzętu dla wszystkich. Jednym z salonów, który poszerzył w ten sposób swoją ofertę jest Eltechbiur z Suwałk. Poza produktami proponuje też usługi takie jak:

  • sieć i programowanie,
  • podpis elektroniczny,
  • budowa i sprzedaż baz danych,
  • obsługa informatyczna firm,
  • konfiguracja środowiska serwerowego,
  • serwis z dojazdem do klienta.

Usługi świadczone u klienta mają znaczenie dla firm, które nie są w stanie dostarczyć problematycznego sprzętu do firmy serwisowej. Ważne jest również, żeby prace naprawcze były wykonywane krótko o zgłoszeniu, ponieważ przedsiębiorstwa nie mogą sobie pozwolić na przestoje w funkcjonowaniu.

Opracowanie:
Suwałki, ks. Hamerszmita 9
tel. 87 566 57 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz